Жителі Китаю, відомі своїм довголіттям, передають секрети здоров’я з покоління в покоління. Китайці вірять, що прожити максимально довге і здорове життя їм допомагають п’ять головних правил.

Ходьба

Навіть спокійна ходьба від 10 до 20 хвилин в день може поліпшити кровообіг і, як наслідок, загальне самопочуття. Перед сном необхідно відмовлятися від перегляду новин і намагатися не думати про проблеми, щоб знизити активність мозку. Це дозволить швидко заснути і добре виспатися.

Догляд за ногами

Багато лікарів називають стопи “серцевим насосом”, при цьому китайська мудрість говорить, що для”захисту дерева необхідно захистити його коріння”. Саме тому китайці так трепетно ставляться до догляду за ногами. Китайські вчені стверджують, що на стопах знаходиться більше 60 акупунктурних точок, які тісно пов’язані з внутрішніми органами. Якщо робити найпростіші ванночки для ніг щовечора і розтирати підошви і пальці стоп, можна поліпшити кровообіг і розслабити м’язи. Це допомагає підтримувати фізичну форму і сприяє більш швидкому загоєнню ран, впевнені китайці.

Читайте також:  Скорочують життя: 3 найгірші продукти для довголіття

Свіже повітря

Він повинен бути навіть в спальні. Довгожителі Китаю воліють спати з відкритими вікнами навіть у прохолодну погоду, пише The Epoch Times.

Вечірній душ

Ця процедура важлива для розслаблення тіла перед сном. Теплий душ не тільки очистить шкіру, але і допоможе добре виспатися. Це, в свою чергу, впливає як на загальне самопочуття, так і на роботу мозку.

Розчісування волосся

Ще в давнину китайські медики виявили, що на голові багато акупунктурних точок, тому, розчісуючи волосся, можна масажувати і стимулювати їх, щоб полегшити біль і навіть поліпшити зір. Китайці вірять на користь розтирання шкіри голови руками, поки вона не порозовеет. Зазвичай це робиться вранці і ввечері. Масаж шкіри голови покращує приплив крові до мозку, підвищує здатність мислити і запам’ятовувати, а також покращує стан волосяних фолікулів.

Читайте також:  Вчені називають вагомі причини частіше їсти оселедець