Дієтолог Олена Соломатина розповіла, чим шкідливі солодкі сніданки, які містять велику кількість цукру. Вдень у людини може виникнути надмірна сонливість.

Сніданок вважається основним часом їжі, оскільки з ранку ми повинні отримати разом з ним заряд бадьорості на цілий день. Але якщо до складу вашого сніданку входять, наприклад, солодкі кукурудзяні пластівці, а потім ще й булка з варенням за чаєм з цукром, то ви отримаєте надто великий заряд солодкого.

В результаті, днем ​​ви відчуєте потужний приплив сонливості, коли після різкого стрибка вгору рівень цукру почне знижуватися.

Олена Соломатина розповіла, що, дійсно, у перші години після вживання такого сніданку людина зазнає припливу енергії, але після зниження глюкози в крові з’являється занепад сил.

А разом з ним виникають слабкість, порушення концентрації, сплутаність свідомості та різке зниження працездатності. Вдень людині хочеться лягти та поспати замість того, щоб працювати.

Вся справа в тому, що до складу сніданку повинні входити повільні вуглеводи, які дуже плавно перетравлюватимуться і розщеплюватимуться. Наприклад, цільнозернові злаки або хліб з висівками.

Також продукти для сніданку повинні мати достатній показник білка, оскільки він уповільнює викид глюкози в кровообіг і максимально продовжує те саме необхідне відчуття бадьорості.