Хоча це не один із найпоширеніших видів раку, важливо знати симптоми раку мозку. Як і у випадку з іншими видами раку, що раніше виявлена ​​пухлина, тим легше її лікувати. Симптоми пухлини головного мозку включають проблеми з мовленням або зором.

Благодійна організація Brain Tumor Charity повідомляє:

«Зміни зору, пов’язані з пухлинами головного мозку, можуть включати нечіткість зору, наприклад, вам може бути важко дивитися телевізор або читати.

Людина з пухлиною головного мозку може орендувати частину свого поля зору і призвести до того, що вона «натикається на предмети або відчуває, що предмети чи люди раптово з’являються з одного боку».

Пухлини головного мозку можуть викликати зміни зору або через набряк диска зорового нерва на задній частині ока, або через підвищений тиск на зоровий нерв. Остання відбудеться через накопичення спинномозкової рідини в головному мозку, що виникає внаслідок зростання пухлини.

Симптоми пухлини головного мозку залежатимуть від того, у якій частині головного мозку розташована пухлина.

Наприклад, пухлина в стовбурі головного мозку впливає на пильність, дихання, травлення, частоту серцевих скорочень, кров’яний тиск, кровообіг і ковтання, в той час як пухлина у скроневій частці може впливати на слух, пам’ять та навчання, розпізнавання об’єктів або осіб та визначення емоцій .

До інших поширених симптомів пухлини головного мозку відносяться:

  • Головні болі
  • Судоми
  • Постійна нудота
  • Блювота
  • Сонливість
  • Психічні чи поведінкові зміни
  • Прогресуюча слабкість або параліч однієї сторони тіла

Лікування пухлини головного мозку залежить від декількох факторів, у тому числі від того, наскільки вона велика, наскільки далеко вона поширилася, де вона знаходиться в мозку, наскільки ненормальні клітини, а також загальної фізичної підготовки та здоров’я людини.