Днями австралійський сомнолог Олівія Ареццоло розповіла, як режим сну впливає на організм людини. Вона назвала всі наслідки недосипу.

В одному з останніх інтерв’ю Олівія Ареццоло пояснила журналістам, чому людям дуже важливо спати достатню кількість часу. За її словами, крім видимих наслідків, таких як темні кола або мішки під очима, недосип сприяє і ряду інших проблем зі здоров’ям. Так, якщо людина буде регулярно мало спати, то це негативно позначиться на стані шкіри, адже вона не зможе виробляти достатню кількість колагену, а це призведе до втрати гладкості, тьмяного кольору і появи зморшок. Згідно з результатами наукової роботи, у добровольців, які спали менше п’яти годин на добу, відновлення шкірного бар’єру знизилося приблизно на 30%.

Як передає британське інтернет-видання Daily Mail, посилаючись на слова Олівії Ареццоло, утворення прищів також є одним з побічних ефектів поганого сну. Фахівчиня пояснила, що це пов’язано зі зниженням імунітету. Також недосип сприяє накопиченню різних патологій. Через нього можуть з’явитися цукровий діабет, хвороби серцево-судинної системи або надлишкова маса тіла. Однак експерти не рекомендують і довго спати, адже тривалий сон теж негативно відбивається на здоров’ї. Оптимальний час для сну становить 8 годин.