На загальний стан організму людини впливає безліч факторів, в тому числі його спосіб життя і харчування. Велику роль відіграють і вітаміни – дефіцит одного з них може привести до сонливості в денний час.

Дослідження американської академій медицини сну передбачає, що існує значний зв’язок між надмірною денною сонливістю і вітаміном D. в ході дослідження фахівці протягом двох років опитували пацієнтів під час звичайних консультаційних візитів.

Вони заповнювали анкету, в якій їх запитували про наявність різних симптомів, потенційно пов’язаних з порушенням сну, включаючи помірну або сильну скелетно-м’язову біль, що сприяє порушенню сну, а також дискомфорт в денний час.

Читайте також:  Дієтологиня назвала продукти, які погіршують імунітет

Результати показали, що між сонливістю і вітаміном D дійсно простежується зв’язок. Вона спостерігалася у багатьох учасників дослідження, але більшою мірою – у афроамериканців.

Ще одне дослідження, опубліковане на сайті Національної медичної бібліотеки США, також виявило зв’язок між нестачею вітаміну D і сонливістю. У дворічному дослідженні брали участь 1,5 тисячі осіб з ознаками порушення сну, а також з неврологічними захворюваннями.

Відзначається, що у більшості пацієнтів спостерігалося поліпшення неврологічних симптомів і поліпшення сну за рахунок підтримки певного рівня вітаміну D в крові. “Ми пропонуємо гіпотезу про те, що порушення сну стали епідемією через широко поширеного дефіциту вітаміну D”,-підсумували вчені.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News