Якщо людина здатна швидко дертися вгору по кар’єрних сходах, він зможе прожити довше. До такого висновку прийшли американські вчені.

У США досі ідеалізується так звана американська мрія-здатність людини з якої-небудь неблагополучної і бідної сім’ї пробитися в мультимільйонери або Кінозірки. Просування вгору по кар’єрних сходах в соціології називають вертикальною або висхідною мобільністю, і ось тепер дослідники виявили, що цей фактор впливає на тривалість життя.

Встановлено, що люди, які володіють низькою висхідною мобільністю живуть значно менше тих, хто успішно дереться по кар’єрних сходах. Причому залежність соціально-економічного статусу від тривалості життя дослідники виявили дуже просто – вони просто проаналізували податкові декларації людей за кілька десятків років, а потім зіставили їх зі смертністю.

Читайте також:  Згущене молоко може бути корисним для здоров'я

Виявилося, що якщо доходи якихось людей зростали, це допомагало їм жити довше, в порівнянні з тими, хто не міг похвалитися такою висхідною мобільністю. Ймовірно, справа полягає не тільки в тому, що в Америці медицина платна, і чим більше у тебе грошей, тим краще тебе лікують. Якісь кар’єрні успіхи, поза всякими сумнівами, роблять благотворний вплив і на психіку. А чим нижче рівень стресу через брак грошей, тим менше ймовірність розвитку різного роду хронічних проблем зі здоров’ям, пише news.yale.edu.