Багато українців за літо хоча б раз отримують сонячний опік. Найчастіше обгорають люди зі світлим волоссям і шкірою, а також маленькі діти. Дерматолог клініки «Медісвіт» Андріана Дехтярчук (м.Київ) нагадала правила перебування на сонці.

Щоб отримати всю користь від сонячних ванн, досить проводити на сонці 1,5-2 години на день. Якщо ви знаходитесь на пляжі довше, потрібно розміститися в розсіяною тіні, кожні 15 хвилин чергувати загоряння з купанням або змінювати позицію (перевертатися, вставати, сидіти, ходити). Перебувати на пляжі з 11.00 до 16.00 небажано, підкреслила лікар.

Отримати опік можна не тільки на пляжі, але і під час довгих прогулянок в денний час. Якщо ви плануєте тривале перебування на сонці, надіньте головний убір і одяг, що закриває плечі, відкриті ділянки шкіри змастіть сонцезахисним кремом.

Читайте також:  Деякі продукти для сніданку можуть бути небезпечними при підвищеному холестерині

Якщо опік все ж виник, і він незначний, змастіть уражені ділянки засобом з пантенолом, а для місцевого охолодження і зняття набряку зробіть примочки з чистою прохолодною (але не холодною!) Водою. Не можна використовувати спиртові розчини – вони ще більше дратують шкіру. Також небажано робити «маски» з масла, кефіру, сметани, яєчного білка. Харчові продукти закупорюють пори і можуть спровокувати вторинну інфекцію. При сильному опіку (з’явилися біль, набряклість, бульбашки на шкірі), зверніться за допомогою до лікаря.