Теоретично, при такій патології, як підвищення рівня цукру в крові, заборонено їсти солодке типу пастили, мармеладу і зефіру. Насправді ж, при цьому нездужанні вживати можна практично будь-який кондитерський продукт, але це дозволяється робити виходячи з фізіологічного стану організму. Взагалі зефір вважають дієтичним продуктом, і його вживання допускається навіть жінкам під час вагітності. А от чи можна їсти зефір при цукровому діабеті?

Корисні і шкідливі якості зефіру

Існує стереотип, що солодощі приносять тільки шкоду і неприємності здоров’ю. Але від їх вживання є і щось хороше. Продукти для діабетиків бувають корисними:

  • якщо в їх складі присутній пектин, завдяки яким з організму виводяться токсини, важкі метали, солі, підвищується імунітет;
  • при наявності агар-агару, що сприяє поліпшенню еластичності судин. Але при цьому завжди слід пам’ятати, що вживати можна лише діабетичні кондитерські вироби, адже основною є не судинна патологія, а насиченість крові глюкозою;
  • коли в них багато фосфору, білка і заліза, що, втім, важливо не тільки для діабетиків, адже в таких мікроелементах потребує кожна людина.
Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше
Корисні властивості мармеладу

Це улюблені багатьма ласощі, які, по суті, являють собою згущений сік і м’якоть фруктів, надають якийсь позитивний вплив на хворого на цукровий діабет.

  • містить пектини – полісахариди, природні очищувачі організму, які забезпечують підтримку імунітету;
  • покращує стан шкірного і волосяного покриву.

Діабетичний мармелад робить шкіру більш пружною, а волосся укріплює і живить.

Чи показаний такий продукт при діабеті 2-го типу?

Але, як не крути, а мармелад і пастила складаються зі значної кількості вуглеводів, які мають властивість швидко засвоюватися. Вони можуть бути рафінованими або чистими, але в будь-якому вигляді створюють небезпеку для здоров’я будь-якої людини. А що тоді можна сказати про того, в кого така недуга, як діабет 2 типу?

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу

При цій патології вживати зефір і мармелад, через великий вміст сахарози, згубно для здоров’я. Звичайний зефір виготовляється з яблучного пюре і цукру, і їсти такий продукт хворому на діабет шкідливо. Але це не стосується звичайних яблук: свіжі фрукти не представляють ніякої загрози.

Упор на дієтичний продукт

Хорошим рішенням в цьому випадку є вживання діабетичних кондитерських виробів. Вони не містять сахарозу, а характерний смак їм надає речовина, яка повністю заміняє шкідливий тростинний продукт. Така насолода не принесе шкоди, і не буде сприяти підвищенню цукрового показника.

Існують різні замінники кондитерських смакот, призначені для хворих на діабет, які можна вживати при будь-якому типі нездужання. Такі складові цих продуктів як сахарин, сластирин і сукродайт не роблять шкідливого впливу на організм.

Читайте також:  5 простих порад , як зміцнити спину
Домашні діабетичні смаколики

Так що, якщо зефір призначений для діабетиків, то людям з такою патологією можна сміливо його їсти. Насправді, цей продукт нескладно приготувати і вдома.

Випарюють його з протертих і розім’ятих фруктів (краще всього з яблук сорту Антонівка) на маленькому вогні протягом 4 годин. В масу додають желатин, після чого розливають по формах і настоюють більше доби.

Пастилу зробити складніше. Але роблять її з сухофруктів. До речі в інтернеті можна знайти безліч рецептів для приготування пастили з різних плодів.

Тепер для вас не буде важко відповісти на питання, чи можна їсти зефір або мармелад при діабеті? Насолоджуватися такими стравами може кожен. А діабетикові дозволено їсти таку їжу виключно із замінником цукру.

Джерело: HeadInsider