Журнал ScienceDaily повідомив про те, що вченими Інституту Солка (США) був сформульований алгоритм, що дозволяє виправити пов’язані з порушенням добового циклу відхилення метаболізму і завдяки цьому досягти значного поліпшення здоров’я.

Зокрема дослідники заявили: якщо обмежити час прийому їжі за весь день тільки 10-часовим проміжком, можна налаштувати свій організм на більш тривале існування. Вони переконані, що вживання їжі повинно узгоджуватися з природними циркадними ритмами людини, а порушення цієї умови призводить до виникнення різних хвороб і проблем з вагою.

Циркадні ритми – це циклічні зміни біологічних процесів організму, пов’язані зі зміною дня і ночі. Фахівцями ставилося експеримент на мишах, у яких були деактивовані гени, що відповідають за чутливість до циркадним ритмом. Одну групу тварин вони годували цілодобово, а іншу тільки протягом 10 годин, при цьому калорійність раціону гризунів була однаковою.

Читайте також:  Лікар назвав простий спосіб знизити ризик зараження грипом

Підсумок виявився наступним: тварини першої групи почали демонструвати ознаки ожиріння і метаболічних порушень, тоді як у другій залишалися здоровими. Резюмуючи, дослідники констатували, що обмеження прийому їжі 10-часовим проміжком в день може привести до поліпшення здоров’я незалежно від збалансованості біологічних годин.

«Прийом всієї їжі протягом 10 годин може компенсувати розлади метаболізму, пов’язані з порушенням добового циклу. Корекція свого способу життя в цьому напрямку допомагає запобігти розвитку вікових захворювань і продовжити життя», – зазначили наукові експерти.

Джерело: МедікФорум