Ворота безпеки

Поряд зі здатністю фільтрувати токсини, печінка може знаходити, захоплювати і знищувати шкідливі бактерії, віруси і інші мікроби, які потрапляють у наш організм через їжу. У цьому органі найбільша кількість клітин імунної системи, які поїдають мікроби. Ці клітини називаються фагоцитами.

Відповідає за роботу мозку

Печінка змушує нас думати, позбавляючись від токсинів в крові. Коли вона не працює належним чином, ці хімічні речовини можуть накопичуватися і змінювати настрій, звички сну і поведінку. Ви можете відчувати себе пригніченим або стривоженим, або вам важко зосередитися. Вчені все ще намагаються з’ясувати, які саме токсини винні в цьому.

Читайте також:  Робочі аврали загрожують смертю від інсульту

Паливний бак

Глюкоза, також відома як рівень цукру в крові, є швидким джерелом енергії для нашого організму. Печінка зазвичай “робить запаси” у вигляді глікогену. Якщо людина деякий час не їсть і рівень цукру в крові стає надто низьким, його печінка швидко перетворює глікоген назад в глюкозу. Наприклад, це може відбуватися під час сну.

Паливний завод

Цей орган допомагає підтримувати енергетичний баланс. Це не тільки великий резервуар для швидкого палива (глюкози), він також накопичує жирні кислоти. Коли закінчується глюкоза, печінка може перетворювати ці жирні кислоти в іншу форму енергії, яка називається кетонами.

Читайте також:  Схуднення може звільнити діабетиків від прийому ліків

Хімічний завод

Печінка використовує поживні речовини для виробництва сотні інших сполук, необхідних організму. Крім іншого, вона розщеплює їжу, яку ми їмо, перетворює амінокислоти в корисні білки, доставляє вітаміни в певні частини нашого тіла і допомагає зупинити кровотечу після травми.

Нейтралізатор

Печінка допомагає позбутися відходів, так званих білірубінів, вони утворюються при руйнуванні еритроцитів. Якщо печінка працює погано, в вашому організмі може накопичуватися дуже багато білірубіну – стан, який називається жовтяницею. Шкіра і білки очей стають жовтими. Аналіз крові допоможе лікарю встановити причину.

Джерело: Обозреватель

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News