Печінка – є найбільшою залозою зовнішньої секреції в організмі людини. Цей дивовижний орган бере участь в сотнях процесів. Це справжній герой, який працює цілодобово як серце і легені.

Майстер на всі руки

Печінка виконує безліч функцій, але три з них основні:

  • вона відфільтровує шкідливі речовини з нашої крові;
  • запасає паливо;
  • виробляє жовч, яка допомагає перетравлювати їжу.

Великий орган

Наша шкіра – єдиний орган, який більше за розміром. Середня доросла печінка важить близько 1,5 кг і містить 13% від загального об’єму крові. Цей червоно-коричневого кольору орган розташований в черевній порожнині під діафрагмою.

Самовідновлюється

Якщо травма або захворювання пошкоджують печінку, хірурги можуть видалити цілих три чверті органу. Він часто виростає до попереднього розміру протягом кількох тижнів.

Фармацевт

Більшість ліків проходять через печінку, яка забезпечує їх правильну роботу за допомогою ферментів. Також печінка відповідає за деактивацію і виведення лікарських речовин з організму.

Бере участь у травленні

Печінка використовує холестерин для синтезу жовчі, яка допомагає розщеплювати жири і певні вітаміни, щоб організм міг їх використовувати. Маленькі трубки, які називаються жовчовивідними шляхами, переносять жовч з печінки в жовчний міхур, де вона зберігається до тих пір, поки не знадобиться в тонкій кишці.

Поживний центр

Тонкий кишечник отримує поживні речовини з їжі – такі як цукру, гліцерин, амінокислоти, вітаміни, мінерали, солі – і передає їх в кров через спеціальні клітини. У печінки ці речовини можуть зберігатися і використовуватися організмом. До них відносяться залізо, фолат і вітаміни A, D і B12.

Харчовий фільтр

Разом з поживними речовинами кров з нашого кишечника також несе токсини. Після того, як організм використає вс з’єднання, які надійшли, печінка руйнує залишки, які виводяться разом з калом або сечею.

Центр детоксикації

Крім токсинів, що містяться в їжі, печінка також розщеплює такі шкідливі речовини, як алкоголь, пестициди і важкі метали, перетворюючи їх в нешкідливі відходи. Токсини можуть утворюватися і в результаті виконання нормальних функцій організмом, таких як вироблення гормонів.

Продовження на наступній сторінці: 1 2