Ревматолог розповіла, що потрібно їсти і від чого варто утриматися, щоб зберегти рухливість і здоров’я суглобів.

– Для гарної рухливості суглобів необхідне синовіальне мастило, яке за складом нагадує плазму крові, але містить менше білків, – пояснює лікар-ревматолог Віра Колокольцева. – У мастилі повинна обов’язково бути присутньою гіалуронова кислота, яка утримує її стан на належному рівні. Іноді організм перестає виробляти це мастило в належному обсязі, суглоби втрачають рухливість. Поправити справу допоможе відповідне харчування.

Бажано обмежити себе в продуктах, що містять фосфати. Вони уповільнюють вироблення гіалуронової кислоти. До цих продуктів відносяться: ковбаси і ковбасні вироби, морозиво, згущене молоко, концентроване молоко і сирні продукти, хліб з борошна вищих сортів і розпушувачі тіста, лікеро-горілчана продукція і штучно мінералізовані безалкогольні напої, крабові палички.

Читайте також:  Розкрито несподівану користь лохини для здоров'я

Додайте в свій раціон натуральні морепродукти: мідії, креветки, морську капусту, бульйони і холодці на кістках і хрящах. Ці продукти містять мукополісахариди, необхідні для вироблення гіалуронової кислоти.

Інжир, абрикоси, овочі, зелень і яєчні жовтки знижують рівень фосфатів в організмі. Так само для здоров’я суглобів корисні багаті магнієм вівсянка, гречка, висівки, мед, какао, фініки, чорнослив, родзинки, курага.

І не забувайте про кисломолочні продукти і твердий сир, які дадуть необхідний для кісток кальцій і фосфор, достатній для роботи нашого організму.