Згідно з другим етапом медреформи, що вводиться з 1 квітня, лікарні в Україні не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів і місцевих бюджетів.

“Зараз законодавство прописано так, що медустанови не зможуть отримувати гроші з благодійних фондів. Але вони так само не зможуть отримувати їх і з місцевих бюджетів. Тому що в законі зазначено, що місцева влада може оплатити ті послуги, які не оплачує державний бюджет. А МОЗ розписала тарифи на всі послуги, тому місцевому бюджету не буде за що платити”, – пояснив засновник Українського Медичного Експертного Товариства Дмитро Подтуркін.

Експерт зазначає, що також виникає проблема, адже основними розпорядниками коштів, отриманих за надані послуги, залишаються головні лікарі. Тобто саме вони вирішують, скільки заплатити лікарю, медсестрі, прибиральниці, скільки собі й головному бухгалтеру, скільки витратити на закупівлю ліків, обладнання, на ремонт, комуналку і скільки ще покласти на депозит.

“Через це в деяких поліклініках між лікарями, медсестрами і головним лікарем виникали конфлікти. Тому що головний лікар виписував собі й наближеним людям великі зарплати, а медсестри отримували по 6 тисяч, деякі лікарі й зовсім по 4,5 тисячі”, – йдеться в публікації.

Зазначається, що навіть у Києві сімейні лікарі отримують різну зарплату, незважаючи на те, що кількість декларацій у них приблизно однакові. Так, у одних 18 тисяч, у інших – 8 тисяч і менше.

Джерело: Обозреватель