Вже звучали раніше твердження про корисність шоколаду для діяльності серцево-судинної системи знайшли підтвердження у вигляді результатів нового дослідження вчених з США.

“Шоколад може позитивно впливати на функціонування серця і судин”, – цитує американських дослідників журнал European Journal of Preventive Cardiology.

Видання опублікувало висновки наукових фахівців, що представляють Медичний коледж Бейлор. Цими вченими були проаналізовані дані 300 тисяч осіб. Їх резюме підтверджує, що споживання шоколаду корисно в плані профілактики ішемічної хвороби серця.

Автори дослідження постулюють, що «у людей, які їдять шоколад хоча б раз на тиждень, ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується на 8%».

Читайте також:  Ознака, яка може збільшити ризик смерті на 46% протягом 10 років

Вчені пов’язують корисний ефект поїдання шоколаду з дією на організм біоактивних компонентів какао-бобів, що йдуть на виготовлення продукту (це, зокрема, стеаринова кислота, флавоноїди, поліфеноли). За словами дослідників, завдяки даних речовин серцевий м’яз стає більш витривалою, а в крові підвищується вміст «хорошого» холестерину, що сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину, що закупорює артерії і підвищує ризик інфарктів.

Фахівці підкреслюють, що мова йде про якісний продукт з високим вмістом какао, що вживається в помірній кількості.