Вчені з’ясували, чому багато перспективних препаратів від пухлин не проходять далі стадії клінічних досліджень. Виявляється, вони можуть надавати необхідний вплив, але зовсім по-іншому алгоритму.

Досить часто люди запитують про те, чому ліки від раку коштують так шалено дорого. Однією з причин є той факт, що майже 85% препаратів, які проходять через клінічні дослідження, на ринок так і не потрапляють. А на різного роду наукову роботу по їх створенню фармацевтичні компанії витрачають десятки і сотні мільйонів доларів. І ось тепер вчені зі США з’ясували, що однією з причин невдач більшості перспективних онкологічних препаратів є те, що вони насправді не потрапляють по своїм первісним молекулярним цілям. Цей висновок учені зробили після дослідження механізму 10 дуже перспективних ліків від раку, які спочатку були створені для атаки 1 з 6 білків.

Дослідження показало, що ці ліки, насправді, знищували ракові клітини, але зовсім не за рахунок блокування білків. А оскільки спочатку заявлений механізм не демонструвався, то ці препарати і не пройшли через стадію клінічних досліджень, хоча могли б допомогти багатьом пацієнтам. Володіючи цією інформацією, в майбутньому вчені можуть поліпшити процес розробки ліків та доказів їх ефективності, що наблизить так очікувану багатьма персоналізовану медицину.

Спостереження показали, що препарати вбивали ракові клітини, але тільки за рахунок якогось іншого абсолютно несподіваного побічного впливу. Іншими словами, ці препарати можуть бути ефективними проти певного білка в якійсь ізольованій лабораторії, але коли вони потрапляють в живий людський організм і впливають на злоякісні клітини, то починають вести себе по-іншому.