Група російських і французьких учених виявила в сибірських льодах « гігантський вірус » , вік якого становить 30 000 років. Експерти попереджають , що глобальне потепління зможе оживити давно зниклі з лиця землі хвороби.
 
Глобальне потепління призводить до масового танення льодів по всій земній кулі , і це несе людству нові біологічні загрози. На щастя , виявлений на 30 – метровій глибині в промерзлій землі чукотської тундри біля узбережжя Східно-Сибірського моря ” гігантський вірус” не становить загрози для організму людини. Проте вченим з Росії та Франції вдалося оживити його і навіть інфікувати цим стародавнім вірусом звичайну амебу – найпростіший одноклітинний організм. Це потрібно було для того , щоб вивчити , яким чином він розмножується.
 
Сам вірус названий Pithovirus sibericum , і , за словами вчених , раніше наука не стикалася ні з чим подібним. Його вік становить не менше 30 000 років , весь цей час вірус пробув у замерзлій землі , зберігши свою життєздатність. На думку дослідників , стародавні віруси були куди більш різноманітними , ніж це прийнято вважати . І теоретично вони здатні атакувати сучасних людей.
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТІЛО ЛЮДИНИ ЗДАТНЕ ПЕРЕМОГТИ БУДЬ-ЯКИЙ ВІРУС

Читайте також:  Гарбуз є одним із найкращих продуктів для здоров'я очей

Pithovirus sibericum впав у вегетативний стан ще в той час , коли на Землі жили мамонти , на яких полювали наші давні предки неандертальці. Вірус називають гігантським через те що він містить 500 генів. Наприклад , у звичайному вірусі застуди їх всього 8 . Розмір стародавнього вірусу настільки великий, що його можна розглядати за допомогою звичайного оптичного мікроскопа , хоча для того , щоб побачити традиційні віруси потрібно набагато більш потужний електронний мікроскоп.
Знахідка показує , що віруси можуть виживати в зоні вічної мерзлоти екстремально довгий період часу. А це небезпечно для людей , якщо врахувати факт , що льоди під впливом глобального потепління поступово плавляться .

Читайте також:  Чим чоловіча дружба відрізняється від жіночої: відповідь науки