Стетоскопи лікарів бувають більш брудними , ніж їх руки , як з’ясували дослідники. Ці інструменти діагностики здатні переносити золотистий стафілокок та інші небезпечні для життя пацієнтів інфекції.
 
Здоров’я тих людей , які перебувають у лікарнях , і так вже підірвано наявними у них захворюваннями , так що нова хвороба може виявитися для когось фатальною. Тим більше, що імунітет більшості пацієнтів ослаблений. У цьому зв’язку від медичного персоналу вимагається дотримання строгих правил гігієни , які , на жаль , виконуються далеко не завжди.
 
Приміром , наявний у кожного доктора стетоскоп після прослуховування з його допомогою 71 пацієнта стає набагато більш ” брудним ” з точки зору кількості бактерій , ніж руки лікаря . Тим більше що ці самі руки лікарі все-таки регулярно миють , а ось протиранням стетоскопsв вони собі не дуже ускладнюють . До такого висновку прийшли експерти на чолі з доктором Дідьє Піті , співробітником ВООЗ , який працює в госпіталі при Університеті Женеви.
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп’ютери планують лікування краще лікарів

Доктор Піті разом з колегами провів експеримент , в ході якого 71 пацієнт був оглянутий лікарем з використанням стерильних рукавичок і стетоскопа . Після кожного огляду робоча поверхня стетоскопа і кисті рук лікаря перевірялися на наявність бактерій. Діафрагма стетоскопа , яка притискається до шкіри хворого , виявилася зараженою куди сильніше , ніж руки доктора . Серед виявлених там бактерій були і мікроби золотистого стафілокока – смертельно небезпечні для деяких хворих , чий імунітет сильно ослаблений.

“Враховуючи той факт , що лікар користується стетоскопом весь день безперервно , постійно підносячи його до шкіри різних хворих , не доводиться дивуватися тому , що після кожного такого огляду на поверхні цього приладу виявляються тисячі бактерій , – каже доктор Піті . – З метою контролю поширення інфекцій стетоскоп повинен піддаватися антисептичній обробці після кожного контакту з пацієнтом ! “