Помилкові твердження про здоров’я ротової порожнини поширені серед багатьох пацієнтів, розповів лікар-стоматолог Капіл Кхурана. Він перерахував основні міфи, через які стан зубів може погіршитись.

Відбілювання зубів шкідливе та небезпечне

Багато пацієнтів, які хочуть мати білу посмішку, вже давно звертаються до стоматологів за відбілюванням. Але залишаються й ті, хто вважає, що процедура небезпечна та ушкоджує зубну емаль. Кхурана зазначив, що це міф. За його словами, відбілювати зуби можна, але перед цим слід пройти обстеження у стоматолога, оскільки процедуру рекомендується проводити на здорових зубах.

Якщо нічого не болить, зуби здорові

Багато людей не відвідують стоматологів доти, доки не відчують гострого зубного болю. Вони вважають, що якщо нічого не болить, значить, приводу звертатися до лікаря немає.

Однак багато проблем із зубами проявляються через біль не відразу, наголосив Кхурана. Наприклад, захворювання ясен та карієс можуть розвиватися непомітно, поки не стане надто пізно. Тому одним із найважливіших моментів у стоматології залишається профілактика.

“Раз на півроку ходити до стоматолога незалежно від симптомів – найвигідніша інвестиція, щоб не розплачуватися здоров’ям і грошима потім”, – порадив фахівець.

Жорстка чистка робить зуби чистішими

Занадто агресивне чищення зубів, як і застосування жорсткої зубної щітки без рекомендації стоматолога, здатні зруйнувати захисний шар емалі. Тому для чищення зубів краще використовувати щітки м’якої або середньої твердості. При правильній техніці такі щітки будуть не менш ефективними і безпечнішими.

Потрібно видаляти зуби мудрості

Кхурана назвав зуби мудрості “колесом удачі”. Комусь вони доставляють сильний дискомфорт, а хтось зовсім не помічає їх появи. Видаляти всі зуби мудрості немає необхідності, якщо вони прорізаються і функціонують без мук та болю. Додатковими приводами видалити зуби мудрості можуть стати інфекції м’яких тканин у цих місцях, карієс, захворювання ясен. Остаточне рішення тут має приймати лікар.

Цукор – єдина причина виникнення карієсу

Карієс може бути викликаний не лише цукром, а й продуктами з високим вмістом вуглеводів. При цьому навіть не вони прямо провокують захворювання. Справа в тому, що їх тривале перебування у роті призводить до того, що бактерії починають виробляти кислоти, які ведуть до розвитку карієсу.

Щоб знизити ризик хвороби, Кхурана порекомендував вживати менше солодкого, смаженого, борошняного, а також постаратися знизити споживання газування.

Крім того, причиною карієсу часто є куріння. Не менш важливо у профілактиці захворювання дотримуватись гігієни порожнини рота і регулярно відвідувати стоматолога.