Ковбаса давно є одним з найпопулярніших в українців продуктів харчування, притому, що цей продукт часто критикується дієтологами. Білоруські медики висловилися про те, що ковбасу ні в якому разі не можна вживати щодня. У той же час фахівці не стали забороняти їсти ковбасу абсолютно.

За словами завідуючої лабораторією вивчення статусу харчування населення РУП «Науково-практичний центр гігієни» Катерини Федоренко, ковбасу можна їсти, тільки якщо немає часу приготувати що-небудь інше. Але й за цієї умови її вживання не повинно бути регулярним і частим, – тільки у вигляді виняткового випадку.
 
Таке обмеження пов’язане, насамперед, з великою кількістю добавок в ковбасі. На думку Федоренко, виробництво ковбасних виробів складно і практично неможливо без використання харчових добавок, які виконують певні технологічні функції. І хоча вони дозволені для використання в цьому харчовому продукті, медики виступають рішуче проти вживання ковбаси людьми з ослабленим здоров’ям, зниженим імунітетом.
 
Свою стурбованість рівнем вмісту добавок у ковбасі на полицях магазинів висловив і генеральний директор Науково-практичного центру НАН з продовольства Зенон Ловкіс. «Деякі (виробники) умудряються знизити до граничних значень вміст м’яса в ковбасних виробах і більше використовувати добавки», – сказав він.
 
Катерина Федоренко нагадала, що ковбаси не є раціоноутворюючими харчовими продуктами.

«Жоден лікар ніколи не буде рекомендувати щодня вживати ковбасу, для харчування дітей, ослаблених людей, літніх, людей, які страждають якимись захворюваннями», – сказала експерт, додавши, що ковбаса не повинна бути в кожному прийомі їжі і у абсолютно здорових людей .

 
Для довідки

Читайте також:  Після якого віку тривалість сну збільшується

У літній час вживання ковбаси здатне провокувати спалахи алергічних реакцій, що виникають через вміст добавок у цьому продукті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ

ПОПУЛЯРНА КОВБАСА Є НАЙСИЛЬНІШИМ АЛЕРГЕНОМ