Існує три види людської поведінки, які можна охарактеризувати як дурні. Такий висновок був зроблений в результаті проведеного дослідження угорськими вченими з Університету Будапешта.

Поставивши собі за мету з’ясувати, які дурниці найчастіше робляться людьми, фахівці проаналізували ряд форумів і блогів, приватних історій, а також результати опитувань 150 осіб. В результаті дослідники зробили висновок, що дурість проявляється в трьох основних видах.

Найважчим на думку фахівців є вид дурниці, що відбивається в поведінці, при якій людина прагне до демонстрації своєї переваги, критикує і принижує інших людей. Важким такий варіант дурної поведінки був визнаний експертами в силу того, що від подібних рис характеру, за їх словами, дуже важко позбутися.

Ще одним видом дослідники визнали такий тип поведінки: людина дуже неуважна, не здатна концентрувати свою увагу на елементарних речах. Вчені констатували, що в побуті люди даного типу відрізняються тим, що не до місця висловлюють свої думки і почуття, часто не можуть тримати себе в руках, а також вкрай непрактичні.

«Найбільша дурість, яку може зробити людина, – це переоцінка своїх здібностей і умінь, перехвалювання себе. Причому це не означає, що людина володіє низьким IQ», – поділилися думкою автори роботи.

Наукові експерти резюмували, що найвірнішим способом не зробити дурниць є адекватна оцінка своїх навичок і можливостей.

Джерело: МедікФорум