Чи можна назвати свинину однозначно шкідливим чи корисним м’ясом для здоров’я? Відповідь на це питання є складним, як підкреслюють експерти.

Практично в кожній статті про правильне харчування міститься інформація про шкоду червоного м’яса, особливо свинини. Деякі релігії повністю виключають цей продукт з раціону, а мільйони людей відмовляються від нього добровільно, тому що вважають свинину самим шкідливим м’ясом. У реальності це ціла енергостанція найважливіших вітамінів і мінералів. Наприклад, в 100 г приготовленої пісної свинини міститься більше третини необхідної добової дози тіаміну, ніацину, селену і вітаміну B6. Крім того, свинина багата вітаміном B12, калієм, залізом, магнієм і цинком. В шматочку м’яса розміром з долоню – 22 г високоякісного білка. Дослідження показують, що для охочих підтримувати м’язову масу і для тих, хто хоче схуднути, а також для літніх людей, необхідно вживати не менше 1 грама білка на кілограм маси тіла в день.

Правда, варто відзначити, що багато дорослих людей, і особливо чоловік, вже перевищують цю рекомендацію, а приблизно 8% дівчаток підліткового віку і літніх людей не отримують навіть мінімально необхідну кількість білків. Їм може допомогти свинина. Природно, що вона теж буває різною. Приміром, пісна або нежирна свинина містить максимальну концентровану кількість корисних речовин. А жирні шматки і перероблена свинина у вигляді бекону і сосисок набагато менш корисна для здоров’я, зате в ній повно калорій, насиченого жиру і солі. На жаль, більшість людей приваблює саме другий різновид свинини, тим більше що ковбаса в нашій країні з деяких пір є чи не символічним продуктом.

Для порівняння, у найменш частини жирної свинини – у філейній зоні – міститься 120 калорій, 1 г насиченого жиру і 50 мг солі на одну приготовану порцію 100 г. У тому ж самому кількості бекону – 466 калорій, 12 г насиченого жиру та 1 870 мг солі – більш ніж половина рекомендованої добової дози жиру і солі.