Від серйозних інфекцій до інсультів та сліпоти. Експерти розповіли, чому нам ніколи не слід видавлювати прищі в зоні обличчя, яку називають трикутником смерті.

Усі ми на власному досвіді знаємо про те, що видавлювання прищів може призводити до тимчасових запальних процесів, неприємних рубців і червоних точок. Багато чули про те, що це звичка здатна спричинити за собою смертельно небезпечні наслідки, особливо якщо прищі видавлюються в небезпечній зоні обличчя. Мова йде про так званий трикутник смерті, який починається від основи носа трохи нижче лоба і закінчується крапкою з обох сторін губ (див. фото). Медичні експерти вважають, що видавлювання прищів в цій небезпечній зоні тягне за собою найбільшу загрозу, оскільки вона дуже важлива для постачання кров’ю всього обличчя.

Коли ми видавлюємо прищі, то бруд від наших рук і бактерії, які передаються по повітрю можуть потрапляти у відкриті рани, запускаючи серйозні інфекції. Вени, які знаходяться позаду наших очей формують тромби для того, щоб стримати поширення інфекцій. Через це зростає тиск на мозок, що може призвести до часткового або повного паралічу, а в деяких випадках, навіть до смерті. Якщо ці інфекції не лікуються, то вони призводять до повної втрати зору, порушень у роботі мозку і менінгіту. Особливо небезпечні інфекції синусових пазух. Ось чому так настійно рекомендується ні в якому разі не видавлювати прищі в трикутнику смерті, а краще дезінфікувати цю зону і чекати очищення шкіри природним шляхом.

Деякі косметологи взагалі радять не видавлювати прищі ні в якій частині обличчя. Але якщо ж ви все-таки зібралися це зробити, то обов’язково подбайте про дезінфекцію. Обробіть цю зону гігієнічним розчином (перекис водню, хлоргексидин), ретельно промийте руки, використовуйте стерильні серветки або бинт.