За даними статистики, протягом останніх 10 років захворюваність хронічним панкреатитом в Україні виросла майже в 3 рази. На сьогодні кожен 10-й українець страждає від цього захворювання. Про це розповів головний лікар «Медичного центру Здоров’я» Олександр Золотарьов (м.Харків).

Після травневих свят лікарі відзначають зростання пацієнтів з гострим панкреатитом. Шашлики, гостра і смажена їжа, алкоголь відбилися на здоров’ї українців. За словами О.ЗОЛОТАРЬОВА, стрибок захворюваності пов’язаний з неправильним «виходом» з Посту. Він також зазначив, що стурбованість лікарів викликає тенденція до «омолодження» панкреатиту в останні кілька років. Зараз середній вік пацієнтів з цим захворюванням – 39 років. Істотно зросла частка алкогольного панкреатиту – з 40% до 75%. Гострий панкреатит нерідко переходить у хронічний, який загрожує розвитком цукрового діабету майже у половини людей з цим захворюванням.

Читайте також:  Прості і корисні добавки до ранкової каші перерахували фахівці

О.Золотарьов підкреслив, що симптоми панкреатиту можуть бути суперечливі. Деяких пацієнтів турбує оперізуючий біль вище пупка, нудота, відсутність апетиту, а інші замість болю відзначають «вовчий» апетит. При появі тих чи інших симптомів лікар рекомендує звернутися за допомогою до фахівця, щоб уникнути ускладнень.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News