Ягоди, овочі та фрукти безперечно корисні для організму. У них містяться різні поживні елементи, що зміцнюють імунну систему і сприятливо впливають на тіло в цілому.

Влітку і восени багато людей сідають на так звані фруктові та овочеві дієти, сподіваючись скинути пару зайвих кілограмів. Однак надлишок натуральних продуктів у раціоні може призвести до проблем зі здоров’ям, попередив нутриціолог Олексій Ісупов.

Фахівець нагадав, що для всього потрібна норма. Овочі та фрукти потрібно з’їдати не більше і не менше 400 грамів на добу. Але більшість людей цим правилом нехтують. Відмовляючись від цієї норми, вони втрачають вітаміни та корисні мікроелементи, а з’їдаючи більше, ніж потрібно, – отримують такі проблеми як здуття живота і навіть алергічні реакції.

Читайте також:  Лікар розповів, як за допомогою свійських тварин знизити тиск

Нутриціолог пояснив, що вводити до раціону фрукти та овочі потрібно поступово. При надлишку цих продуктів шлунок починає здуватись через надмірну кількість клітковини, яку кишкові бактерії ще не в змозі переробити.

Ісупов порадив щодня їсти продукти із вмістом білка, крохмалю та складних вуглеводів. У тому числі рибу, м’ясо, яйця і сир. Він закликав не відмовлятися від цих продуктів.

Велика кількість фруктів і овочів у раціоні буде особливо небезпечною для людей, які страждають від підвищеного цукру в крові. Яблука або кавун можуть стати відмінною заміною звичним шоколаду та цукеркам, проте у фруктах теж міститься цукор – фруктоза. У великих кількостях він може нести ще більшу небезпеку, ніж глюкоза.

Читайте також:  Експерти назвали колір фекалій, при якому потрібно насторожитися

«Якщо ми їмо одні овочі та фрукти, намагаючись схуднути, то, швидше за все, організм піде в дефіцит за жиророзчинними вітамінами, які засвоюються в кишечнику разом із жиром. <…> Коли ми не їмо жир, часто утворюються камені у жовчному міхурі. І через кілька місяців такої дієти, можливо, буде потрібна операція з їхнього видалення», пояснив лікар.