За простими сигналами нашого тіла можна визначити початок захворювань, а також дізнатися про брак корисних речовин, повідомили американські вчені. Зазвичай ми не звертаємо уваги на такі «дрібниці».

Медики радять придивитися до волосся. Відомо, що за його станом можна визначити багато проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Якщо волосся стало ламким і тьмяним, організму швидше за все не вистачає вітаміну А. Також це може говорити про брак цинку і заліза.

Ясна, які кровоточать вказують, зокрема, на недолік вітаміну С. Сильна кровотеча може свідчити про підвищений ризик серцевого нападу і проблеми з судинами.

Набряки однозначно вказують на проблеми зі здоров’ям, якщо з’являються регулярно. При порушенні роботи нирок в організмі затримується вода і сіль, що призводить до набряків. При деяких захворюваннях зменшується кількість білка в крові (він виводиться з сечею), що теж викликає набряклість. Ще один провокатор набряклості – серцева недостатність. Серце не справляється з перекачуванням крові, через що вона накопичується в ногах, викликаючи набряки.

Проблеми з нігтями. Нігтьова пластина може стати слабкішою через проблеми з печінкою, нирками, підшлунковою залозою або кишечником. Причинами також можуть стати стрес, нервове виснаження, прийом антибіотиків.

Постійна слабкість, втома, яка не проходить при адекватному відпочинку – нехороша ознака, яка може свідчити про різні захворювання, включаючи дуже небезпечні.

Якщо відреагувати на заклики організму про допомогу і усунути проблему – можна уникнути безлічі серйозних хвороб, відзначають медики.