Перевірте, чи не входите ви в групу ризику!

Спадковість і спосіб життя — ось головні фактори, що впливають на здоров’я серцево-судинної системи. Але є деякі фактори, що на перший погляд ніяк не пов’язані з роботою серця, які проте можуть істотно підвищити ризик розвитку інфаркту. Перевірте, чи не входите ви в групу ризику – і будьте особливо уважні до свого серця!

Ваші місячні почалися раніше 12 років

Раніше статеве дозрівання у дівчаток асоційоване з високим ризиком розвитку хвороби серця. Як підтвердило недавнє дослідження Інституту серця (США), жінки, чиє статеве дозрівання почалося до 12 років, на 10% частіше страждають серцево-судинними захворюваннями, ніж їх більш «пізні» ровесниці.

На думку лікарів, така залежність може бути пов’язана з більш високим рівнем естрогену, який збільшує ризик утворення тромбів і інсульту.

Ви приймаєте таблетки для схуднення

По-перше, більшість цих таблеток не працюють, і в кращому випадку після курсу ви залишитеся в початковому вазі. А, по‑друге, більшість з таких препаратів негативно впливають на здоров’я серця. Всі вони підвищують кров’яний тиск і серцевий ритм і можуть «посадити» ваше серце. Так, зайва вага — це один з факторів, підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, але краще боротися з ним традиційними методами.

Ви часто хворієте на грип

Результати дослідження, опубліковані в New England Journal of Medicine, свідчать: перенесений грип збільшує ризик серцевого нападу в шість разів протягом як мінімум року після хвороби.

Тому під час перебігу хвороби і після одужання потрібно дуже уважно стежити за станом серця і обов’язково звертатися до лікаря при найменших ознаках хвороби.

Ви самотні

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Heart, відчуття самотності і соціальної ізоляції збільшує ризик серцевих захворювань на 30 відсотків — майже на стільки ж, як куріння. На щастя, з цим фактором досить просто впоратися: досить просто завести домашню тварину і найкраще — собаку.

У вас була важка вагітність

Виношування і народження дитини самі по собі є сильним навантаженням на серце. Але якщо ваша вагітність супроводжувалася гестаційним діабетом, прееклампсією або високим кров’яним тиском, то ваш ризик отримати захворювання серця в майбутньому істотно підвищився.

У вас була депресія

Згідно з даними дослідження, представленого на 66-й щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів в 2017 році,
перенесена депресія не тільки збільшує ризик виникнення серцевих захворювань, але і подвоює ризик померти.

Лікарі припускають, що вся справа в гормоні стресу, кортизолі, який робить негативний вплив на стан серця. Крім того, люди в депресії часто перестають регулярно приймати ліки, що підтримують нормальну роботу серця, ведуть менш активний спосіб життя, зловживають курінням і алкоголем — і все це підвищує ризик розвитку хвороб серця.