Дослідники заявили, що одна із кожних ста смертей від наслідків серцево-судинних захворювань може бути пов’язана з негативним впливом температури навколишнього середовища.

Взимку з падінням температури багато людей страждають від супутніх захворювань, таких як застуда та грип. Влітку – від теплового виснаження. Нове дослідження показало, що «екстремальні» погодні умови можуть ще серйозніше впливати на організм.

Журнал Circulation опублікував дані, згідно з якими екстремально високі та низькі температури підвищують ризик смерті серед людей із серцево-судинними захворюваннями.

Зокрема, сильні холоди або надмірна спека підвищують ймовірність смерті для людей з ішемічною хворобою серця, серцевою недостатністю, аритмією або перенесли інсульт.

У рамках дослідження фахівці вивчали, як екстремальні температури можуть вплинути на серцеві захворювання, які є основною причиною смерті у всьому світі.

Ними було проаналізовано дані про більш ніж 32 мільйони смертей від серцево-судинних захворювань, що сталися у 567 містах із 27 країн у період з 1979 по 2019 рік. Вчені виявили, що кількість смертей серед сердечників тенденційно зростала в екстремально холодні та в екстремально спекотні дні. Особливо чутливими до впливу погоди були люди із серцевою недостатністю.

На думку дослідників, отримані ними дані можуть бути дуже корисними з урахуванням клімату, що змінюється. Щодо хвороб серця можуть бути усунені багато індивідуальних факторів ризику, такі як споживання тютюну, фізична малорухливість, діабет 2 типу, високий кров’яний тиск та інші.

Зміни в навколишньому середовищі, що стають дедалі екстремальнішими температури – це проблема, актуальність якої зростає. Експерти заявили, що потрібно бути в курсі екологічних і природних впливів на людський організм.