ГоловнаНовини Здоров'яГепатит В: ще раз про джерела зараження

Гепатит В: ще раз про джерела зараження

Хоча переважна більшість сучасних чоловіків вважають за краще видаляти рослинність на обличчі самостійно, зрідка їм доводиться вдаватися і до послуг перукарень. Однак там їх може підстерігати небезпека зараження вірусом гепатиту.

ГепатитІноді достатньо один раз поголитися в перукарні, щоб заразитися небезпечною хворобою – це цілком можливо, якщо співробітники перукарні порушать хоча б одне зі строгих правил асептики і антисептики стосовно речей для гоління.

Тим часом, клієнт який звик голитися сам, а в перукарню прийшов, наприклад, тому, що вирішив позбутися без зайвих мук від багатоденної «романтичної» щетини, може і не замислюватися про високий ризик зараження самими різними захворюваннями, що передаються через кров.

Особливу небезпеку в цьому відношенні представляють ВІЛ і збудники вірусних гепатитів В і С.

Індійські вчені з університету міста Маніпал (Manipal University) вивчали причини спалаху вірусного гепатиту В в цьому населеному пункті.

Кількість хворих гострою формою гепатиту В збільшувалася з кожним тижнем, а причину виявити ніяк не вдавалося, оскільки ніхто з хворих не був ін’єкційним наркоманом і не отримував переливань донорської крові.

Нарешті, дослідники звернули увагу на той факт, що практично всі хворі були чоловіками. Це і призвело до здогадки, що дозволила встановити джерело зараження.

З’ясувалося, що майже всі хворі для гоління або підстригання бороди користувалися послугами перукарень. При голінні небезпечною бритвою часто трапляються дрібні порізи – перукарі миттєво зупиняли кровотечу за допомогою «олівця», що містив алюмінієві квасці.

Однак ця речовина здатна зупиняти незначну кровотечу, але не влодіє дезінфікуючими властивостями.

Таким чином вірус гепатиту В, одного разу потрапивши з кров’ю на поверхню олівця, потім передавався здоровим клієнтам.

Подібне зараження можливо також через бритву і помазок, які використовують для гоління багатьох людей, як це відбувається в перукарнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕПАТИТ В

ЯК УТЕКТИ ВІД ГЕПАТИТУ С?