Хоча переважна більшість сучасних чоловіків вважають за краще видаляти рослинність на обличчі самостійно, зрідка їм доводиться вдаватися і до послуг перукарень. Однак там їх може підстерігати небезпека зараження вірусом гепатиту.

Іноді достатньо один раз поголитися в перукарні, щоб заразитися небезпечною хворобою – це цілком можливо, якщо співробітники перукарні порушать хоча б одне зі строгих правил асептики і антисептики стосовно речей для гоління.

Тим часом, клієнт який звик голитися сам, а в перукарню прийшов, наприклад, тому, що вирішив позбутися без зайвих мук від багатоденної «романтичної» щетини, може і не замислюватися про високий ризик зараження самими різними захворюваннями, що передаються через кров.

Читайте також:  Лікар-ендокринолог назвала найшкідливіший тип напівфабрикатів

Особливу небезпеку в цьому відношенні представляють ВІЛ і збудники вірусних гепатитів В і С.

Індійські вчені з університету міста Маніпал (Manipal University) вивчали причини спалаху вірусного гепатиту В в цьому населеному пункті.

Кількість хворих гострою формою гепатиту В збільшувалася з кожним тижнем, а причину виявити ніяк не вдавалося, оскільки ніхто з хворих не був ін’єкційним наркоманом і не отримував переливань донорської крові.

Нарешті, дослідники звернули увагу на той факт, що практично всі хворі були чоловіками. Це і призвело до здогадки, що дозволила встановити джерело зараження.

З’ясувалося, що майже всі хворі для гоління або підстригання бороди користувалися послугами перукарень. При голінні небезпечною бритвою часто трапляються дрібні порізи – перукарі миттєво зупиняли кровотечу за допомогою «олівця», що містив алюмінієві квасці.

Читайте також:  За деякими звичками вгадується наявність підвищеного холестерину

Однак ця речовина здатна зупиняти незначну кровотечу, але не влодіє дезінфікуючими властивостями.

Таким чином вірус гепатиту В, одного разу потрапивши з кров’ю на поверхню олівця, потім передавався здоровим клієнтам.

Подібне зараження можливо також через бритву і помазок, які використовують для гоління багатьох людей, як це відбувається в перукарнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕПАТИТ В

ЯК УТЕКТИ ВІД ГЕПАТИТУ С?