Дві проблеми із зором можуть бути ранніми попереджувальними знаками деменції – стану, що означає втрату когнітивних здібностей.

Деменція є загальним термін для позначення відбуваються з віком нейродегенратівних процесів: втрати нормальної пам’яті, мови, здатності вирішувати рутинні завдання, інших розумових навичок. Найбільш поширеним типом деменції вважається хвороба Альцгеймера.

Фахівці Британського товариства Альцгеймера (Alzheimer’s society) розповіли в інтерв’ю, що попереджувальними знаками даного захворювання мозку можуть бути дві проблеми із зором, причому виникають вони на ранній стадії порушення. Говорячи про це, медики зазначили, що “деменція викликає різні зміни в мозку, в тому числі впливає на те, як бачать очі, і на те, як мозок обробляє інформацію, яку вони отримують”.

Читайте також:  Вчені назвали одне заняття, яке затримує розвиток деменції

Одна з проблем із зором, що виникає в разі деменції – це бачення не існуючих явищ і предметів або зорові галюцинації. За даними товариства Альцгеймера, зорові галюцинації зазвичай є наслідком пошкодження мозку, і найбільш часто зустрічаються у людей з деменцією з тільцями Леві і деменцією, що розвивається при хворобі Паркінсона.

Інша проблема із зором, яка часто зустрічаються при деменції, – це дегенерація жовтої плями, що представляє собою патологію сітківки очей. Її розвиток викликає затуманеність зору в одному або обох очах, а також спотворення центрального зору, в разі якого пряма лінія здається хвилястою, або виникає так звана «сліпа» пляма, що заважає читати, розрізняти обличчя людей, кольору.

Читайте також:  Токсикологи розповіли про небезпеку зловживання буряком і часником

При появі даних симптомів експерти рекомендують звернутися до невролога або терапевта. Це особливо важливо зробити, якщо проявляються інші симптоми деменції, включаючи зміни настрою або особистості, відмова від хобі, улюбленого заняття або роботи, зміни в судженнях, насилу виконуються повсякденні дії, розміщення предметів в абсолютно не підходящих місцях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News