Дуже високий кров’яний тиск, також відомий як невідкладна гіпертонічна хвороба, може спровокувати певні пошкодження внутрішніх органів.

Високий тиск, яким може страждати людина, часто не проявляється помітними симптомами, проте дуже високий кров’яний тиск, що викликається невідкладною гіпертонічною хворобою, здатний привести до появи деяких тривожних ознак. Про це попереджають фахівці з Michigan Medicine, що є частиною Мічиганського університету охорони здоров’я.

«Коли тиск постійно занадто високий, серцю доводиться старанніше працювати, щоб проштовхнути кров по тілу. З часом це може стати причиною серцевого нападу», – нагадують медики.

Говорячи про симптоми дуже високого тиску як прояви невідкладної гіпертонічної хвороби, лікарі пояснюють, що вони тісно пов’язані з тими ушкодженнями органів, які викликаються цим станом.

Читайте також:  Вчені розповіли, як можна збільшити тривалість життя на 14 років: всього чотири правила

“Дуже високий кров’яний тиск може викликати пошкодження мозку, серця, очей або нирок”, – перерахували експерти.

Симптоми таких пошкоджень включають наступні зміни в самопочутті людини.

  • Оніміння
  • Нечіткий зір
  • Грудний біль
  • Сильний головний біль
  • Дезорієнтація.

Який діапазон артеріального тиску вважається нормальним, а який – високим?

  • Високим вважається кров’яний тиск, що становить 140 на 90 і вище (150 на 90 і вище, якщо людині більше 80 років).
  • Ідеальним артеріальним тиском вважаються Параметри від 90 на 60 до 120 на 80.

“Показники артеріального тиску від 120/80 до 140/90 можуть означати, що ви піддаєтеся ризику розвитку гіпертонії, і надалі повинні тримати його під контролем”.

Читайте також:  Дієтологиня назвала продукти, які рекомендується вживати хоч раз на тиждень

Щоб знизити високі показники тиску на початковій стадії гіпертонії, необхідно досить рухатися і дотримуватися певного раціону. Клініка Майо дає рекомендацію: харчування, багате цільнозерновими, фруктами, овочами і низькожирними молочними продуктами, а також з мінімальною кількістю насичених жирів може допомогти знизити кров’яний тиск на 10-11 пунктів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News