Проблеми з фінансами можуть загнати в депресію, особливо, коли на тобі лежить відповідальність за сім’ю.

Матеріальне питання є одним з найважливіших для людини. Для того щоб сім’я нормально функціонувала, вона повинна мати можливість задовольняти всі свої потреби. Коли молоді люди замислюються про створення сім’ї, вони обов’язково повинні спланувати наступні речі: де жити, хто буде основним добувачем (можливо, подружжя побажають розділити цей обов’язок порівну), яким буде сімейний бюджет, і яка сума необхідна для задоволення хоча б мінімальних потреб сім’ї.

У нашій країні питання житла є одним з найболючіших. На жаль, в наших умовах далеко не кожна молода людина може собі дозволити жити окремо від батьків. А перед тим, як створювати сім’ю, такий досвід дуже важливий. Це стадія монади, коли самотній молодий чоловік (хлопець чи дівчина) починають жити окремо від батьків, покладаючись тільки на свої фінансові можливості. Таким чином, молода людина може подивитися з боку на традиції своєї родини, можливо, вона переосмислить багато речей у своєму житті. У наших умовах стадія монади, як правило, відсутня. Вступаючи в шлюб, кожен з партнерів несе в собі не тільки свої цінності, але й правила своєї сім’ї. Спільне проживання – це стадія діади, коли партнери повинні встановити правила і прийти до компромісу.

Залежність від батьків

Стадія діади – це досить складний період у відносинах між подружжям. Фінансове питання в даному випадку відіграє важливу роль.

Залежно від матеріального забезпечення батьків молодят та фінансової незалежності подружжя, виділяють три варіанти побудови молодої сім’ї: молоде подружжя проживають спільно з батьками; молода сім’я знімає квартиру; подружжя відразу мають окрему квартиру.

Якщо молода сім’я перебуває в матеріальній залежності від батьків, то нерідко такий стан призводить до напруженості у взаєминах. З часом наростає відчуття загального незадоволення від шлюбу, порушуються сексуальні відносини, таяться образи і невирішені проблеми. Зрештою, така ситуація може призводити до серйозних конфліктів і психологічних порушень. У якийсь момент подружжя просто перестають розуміти один одного, і справа закінчується розлученням.

Природно, коли молода пара починає жити окремо від своїх батьків, то шансів зберегтися у неї набагато більше. Правда, це не означає, що все буде легко і просто. У такому випадку молодому подружжю потрібно вміти домовлятися і ретельно планувати свої витрати.

Борги і психологічні проблеми

В силу обставин, що склалися багато сімей часто звертаються в банки для отримання кредитів. Це може бути досить велика сума, необхідна для покупки житла, відкриття своєї справи, освіти дітей, лікування та інших потреб. В даному випадку вкрай важливо, щоб подружжя були впевнені у своїх фінансових можливостях своєчасно погашати заборгованості.

Коли фінансове становище боржника знаходиться на межі фолу, то, як правило, починаються психологічні проблеми, які можуть перейти в серйозну депресію. Особливо важко це переживають чоловіки, розуміючи рівень відповідальності, який лягає на їхні плечі.

Американські фахівці встановили, що наявність кредитного боргу у людини негативно відбивається не тільки на психічному, але й фізичному здоров’ї. При наростаючій депресії дуже важливо вчасно звернутися до фахівця, оскільки в такому стані у людини можуть виникати суїцидальні думки. У такій ситуації вкрай важлива підтримка партнера (дружини або чоловіка). При наявності фінансових проблем фахівці радять не уникати розмов з кредиторами. Підтримуйте зв’язки з кредитною організацією, надавайте їй всі необхідні документи, що доводять вашу фінансову проблему. Банк повинен знати про те, що ви його не обманюєте. У такому випадку він може піти вам назустріч і дати відстрочку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОМИЛКИ РОЗЛУЧЕНИХ БАТЬКІВ

РОЗУМНА ЖІНКА – ПОДАРУНОК ЧИ ПОКАРАННЯ

ЯК БОРОТИСЯ З БЕЗВИХІДДЮ