Ця ягода дуже популярна в українців, які збирають її влітку, часто додають в десерти і роблять з неї варення на зиму. Вона сповнена потужних антиоксидантів, поживної клітковини і основних мікроелементів, необхідних для здоров’я організму.

Багато хто знає про те, що чорниця корисна для зору. Справа в тому, що містяться в ній антоціани розширюють капіляри очних м’язів, ефективно покращуючи кровообіг.

Також властивості ягоди захищають мозок від старіння і підтримують його здоров’я. Це відбувається завдяки групі рослинних хімічних речовин, званих флавоноїдами, пише Food.News.

Згідно з багатьма дослідженнями, чорниця уповільнює процеси старіння. Справа в тому, що потужні антиоксиданти захищають шкіру від пошкоджень, викликаних вільними радикалами, надмірним впливом сонця і забрудненням навколишнього середовища, які впливають на появу зморшок і темних плям на шкірі.

Крім того, пектин допомагає виводити кишкові токсини, що викликають загострення акне. У цій ягоді також містяться саліцилати – хімічні речовини, які часто входять до складу засобів від пращів.

Чорниця допомагає стимулювати ріст волосся завдяки рослинним хімічним речовинам проантоціанідинам. А вітамін B6 в чорниці покращує приплив крові до шкіри голови і волосяних фолікулів, забезпечуючи тим самим захист від облисіння.

Продукти, багаті клітковиною, такі як чорниця, є кращими продуктами для травлення і здоров’я кишечника. Вони забезпечують поліпшену роботу органів травлення і служать джерелом їжі для корисних бактерій в кишечнику.