Мало хто знає, але колір людської сечі може розповісти про стан здоров’я організму. Крім кольору, увагу слід звертати на запах, а також, частоту походів в туалет. Спробуємо розібратися, про які ж особливості організму або проблеми зі здоров’ям свідчать різні відтінки сечі.

Сеча є речовиною, яка на 95 відсотків складається з води. Решта 5 відсотків — це сечовина, калій та інші продукти розпаду речовин, що потрапляють у людський організм. Крім цього, до складу сечі входить уробілін — елемент, що утворюється в процесі розпаду червоних кров’яних тілець. Саме він, по суті, і впливає на її колір. Давайте ж дізнаємося, що криється в тому чи іншому відтінку кольору сечі.

Блідий колір

Блідий відтінок сечі говорить про те, що в організмі відбувається дисбаланс. Найчастіше це пов’язано з тим, що в ньому знаходиться велика концентрація електролітів. У будь-якому випадку подібний відтінок свідчить про те, що урина сильно гідротована, а це вже сигнал про наявність якихось проблем.

Світло-жовтий відтінок

Світло-жовтий колір сечі є, фактично, ідеальним. Він свідчить про те, що в організмі ніяких проблем немає, а водний баланс повністю досягнутий.

Яскраво-жовтий відтінок

Сеча яскраво-жовтого кольору — явний сигнал того, що в організмі недостатньо рідини. Спробуйте пити якомога більше води, інакше недалеко і до критичної точки зневоднення.

Темна сеча жовтого кольору

Даний відтінок свідчить про те, що рівень зневоднення в організмі практично досяг свого критичного максимуму. Для вирішення цієї проблеми пийте якомога більше рідини (бажано, щоб це була вода або чай). Подібний відтінок може свідчити ще й про те, що організм перенасичений вітаміном B.

Помаранчевий відтінок

Сеча оранжевого кольору говорить про те, що у вашому організмі присутні якісь відхилення в роботі сечовивідних шляхів. Крім того, подібний відтінок може бути ознакою наявності в сечі великої концентрації білірубіну, вказує на проблеми з жовчними потоками.

Сеча рожевого або темно-рожевого кольору

Якщо ви з’їли дуже велику кількість буряків і після цього пішли в туалет, то рожевий відтінок сечі, по суті, не стане провісником якихось проблем. Правда, вона не повинна бути занадто темною. У всіх інших випадках сеча рожевого кольору свідчить про присутність в її складі крові.

Занадто темний відтінок може бути ознакою навіть такого серйозного захворювання, як рак. В такому випадку єдино правильним рішенням буде негайне звернення до лікаря.

Коричневий відтінок

Сеча може набувати коричневий відтінок при прийомі будь-яких лікарських препаратів. Особливо характерна вона при вживанні антибіотиків.

Синій чи зелений відтінок

Якщо ваша сеча синього або зеленуватого кольору — нічого страшного в цьому немає теж. Ймовірно, ви просто з’їли велику кількість продуктів, що містять штучні барвники. Не панікуйте!

Як бачите, за кольором урини можна дізнатися про наявність проблем у вашому організмі. Пам’ятайте, що одиничного спостереження недостатньо, необхідно звертати увагу, чи зберігаються зміни в кольорі протягом якогось періоду часу. Якщо зміни стабільні — без допомоги лікаря тут не обійтися!

Джерело: HeadInsider