ГоловнаНовини Здоров'яЩо колір сечі може говорити про ваше здоров’я

Що колір сечі може говорити про ваше здоров’я

Мало хто знає, але колір людської сечі може розповісти про стан здоров’я організму. Крім кольору, увагу слід звертати на запах, а також, частоту походів в туалет. Спробуємо розібратися, про які ж особливості організму або проблеми зі здоров’ям свідчать різні відтінки сечі.

Сеча

Сеча є речовиною, яка на 95 відсотків складається з води. Решта 5 відсотків — це сечовина, калій та інші продукти розпаду речовин, що потрапляють у людський організм. Крім цього, до складу сечі входить уробілін — елемент, що утворюється в процесі розпаду червоних кров’яних тілець. Саме він, по суті, і впливає на її колір. Давайте ж дізнаємося, що криється в тому чи іншому відтінку кольору сечі.

Блідий колір

Блідий відтінок сечі говорить про те, що в організмі відбувається дисбаланс. Найчастіше це пов’язано з тим, що в ньому знаходиться велика концентрація електролітів. У будь-якому випадку подібний відтінок свідчить про те, що урина сильно гідротована, а це вже сигнал про наявність якихось проблем.

Читайте ще:  Гіпертонія - 7 продуктів, які знижують тиск
Світло-жовтий відтінок

Світло-жовтий колір сечі є, фактично, ідеальним. Він свідчить про те, що в організмі ніяких проблем немає, а водний баланс повністю досягнутий.

Яскраво-жовтий відтінок

Сеча яскраво-жовтого кольору — явний сигнал того, що в організмі недостатньо рідини. Спробуйте пити якомога більше води, інакше недалеко і до критичної точки зневоднення.

Темна сеча жовтого кольору

Даний відтінок свідчить про те, що рівень зневоднення в організмі практично досяг свого критичного максимуму. Для вирішення цієї проблеми пийте якомога більше рідини (бажано, щоб це була вода або чай). Подібний відтінок може свідчити ще й про те, що організм перенасичений вітаміном B.

Помаранчевий відтінок

Сеча оранжевого кольору говорить про те, що у вашому організмі присутні якісь відхилення в роботі сечовивідних шляхів. Крім того, подібний відтінок може бути ознакою наявності в сечі великої концентрації білірубіну, вказує на проблеми з жовчними потоками.

Читайте ще:  Експерти попередили про смертельну небезпеку антигістамінних ліків для малолітніх дітей
Сеча рожевого або темно-рожевого кольору

Якщо ви з’їли дуже велику кількість буряків і після цього пішли в туалет, то рожевий відтінок сечі, по суті, не стане провісником якихось проблем. Правда, вона не повинна бути занадто темною. У всіх інших випадках сеча рожевого кольору свідчить про присутність в її складі крові.

Занадто темний відтінок може бути ознакою навіть такого серйозного захворювання, як рак. В такому випадку єдино правильним рішенням буде негайне звернення до лікаря.

Коричневий відтінок

Сеча може набувати коричневий відтінок при прийомі будь-яких лікарських препаратів. Особливо характерна вона при вживанні антибіотиків.

Синій чи зелений відтінок

Якщо ваша сеча синього або зеленуватого кольору — нічого страшного в цьому немає теж. Ймовірно, ви просто з’їли велику кількість продуктів, що містять штучні барвники. Не панікуйте!

Читайте ще:  Названа найнебезпечніша каша для шлунка

Як бачите, за кольором урини можна дізнатися про наявність проблем у вашому організмі. Пам’ятайте, що одиничного спостереження недостатньо, необхідно звертати увагу, чи зберігаються зміни в кольорі протягом якогось періоду часу. Якщо зміни стабільні — без допомоги лікаря тут не обійтися!

Джерело: HeadInsider