Сидячий спосіб життя згубно діє на людей різного віку. Навіть 30-річні , які щовечора дивляться телевізор , мають проблеми з артеріями . І регулярні заняття спортом їм не допомагають.
 
Дослідники з Нідерландів встановили , що чим більше часу молоді люди витрачають на перегляд телевізора , тим жорсткішими стають їх артерії , що збільшує небезпеку розвитку серцево – судинних хвороб. Максимально припустимим часом, який можна витрачати на ТБ або комп’ютер , є 2 години на день , але цю рекомендацію мало хто дотримується.
 
Негативні наслідки сидячого способу життя для здоров’я , як показало дослідження , зберігаються навіть в тому випадку , якщо молоді люди регулярно займаються спортом. Вчені зібрали дані по 373 жінкам і чоловікам , які заповнили запитальники , що стосуються того , як багато часу вони витрачають на телевізор , заняття спортом та інші види активності . Вік опитуваних становив від 32 до 36 років.
 
У 36 всі учасники дослідження також пройшли через ультразвуковий вимір жорсткості артерій. Виявилося , що ті , хто мав найбільш жорсткі сонні артерії , проводили перед телевізором , в середньому , на 20 хвилин довше в порівнянні з тими , хто мав найбільші еластичними артеріями. Точно такі ж результати дали і виміри жорсткості артерій в ногах. Рівень фізичних навантажень , як виявилося , особливого значення не мав.
Зазначимо , що встановлені вченими з Університету Маастрихта гранично допустимі 2 години на день на ТБ і комп’ютер точно збігаються з тим часу, який дозволено проводити біля екрану дітям по рекомендації Американської академії педіатрії .