Ароматерапію можна сміливо називати популярною областю альтернативної медицини , і проте ніяких серйозних наукових пошуків з вивчення її ефекту на людину до останнього часу не було. Японські вчені провели наукове дослідження і з’ясували : деякі аромати дійсно здатні вплинути на хімію крові.
 
Шанувальники ароматерапії запевняють , що в гострих стресових ситуаціях дуже корисно вдихати аромат улюбленого ефірного масла з флакончика . Аромати застосовують для зняття внутрішньої напруги , позбавлення від страхів , меланхолії і депресії , вони здатні дарувати відчуття ейфорії та натхнення.
 
Однак глибоких наукових досліджень , що підтверджують або спростовують ефект ароматерапії , досі не проводилося , робота японських дослідників – перша спроба на цій ниві . У ході дослідження вчені переконалися в тому , що вдихання деяких ароматів насправді здатне вплинути на хімію крові , знизивши тим самим рівень стресу.
 
Науковий доказ свого сприятливого ефекту на організм людини отримали такі аромати , як запах лимона , запах манго і запах лаванди. Всі вони дійсно заспокоюють .
 
Керівник дослідження Акіо Нокамура сказав у своєму коментарі , що результати поточних досліджень на щурах цілком обширні і дозволяють створити методологічну базу. Вчені повсюдно зможуть виявляти ароматичні речовини, що володіють антистресовим ефектом .