Хоча непереносимість лактози досить поширена по всьому світу, багато людей навіть не підозрюють про свій діагноз. Терапевти пояснили, чим загрожує вживання молока при подібному стані.

Дієтолог Лія Гавашелі заявила, що людей з непереносимістю лактози в разі порушення раціону чекають не тільки діарея, біль в животі і метеоризм, але і не найочевидніші наслідки.

Як виявилося, молочна кислота при поганому метаболізмі прискорює старіння шкіри: хворі часто мають опухлі верхні повіки, мішки або пігментацію під очима, схильні до одутлості і проявом важкої вугрової хвороби навіть в зрілому віці.

Якщо ж людина не може відмовитися від вживання молока, то його можна замінити аналогами з кешью, мигдалю, вівсянки та ін особливо корисними вважаються соєві замінники, що знижують рівень “поганого” холестерину в крові.

Соєвий білок також корисний для кровоносної системи, а щоденне вживання від 15 до 25 грамів цього протеїну дозволить зменшити ризик інфарктів та інсультів, стрибків артеріального тиску і проблем з судинами.