Позбавитися від зайвої ваги можна не тільки за допомогою дієт та спорту, але і застосовуючи дихальні практики.

Чого тільки не зробиш заради того щоб бути струнким і підтягнутим! Строгі дієти, виснажливі фізичні навантаження, прийом спеціальних засобів для схуднення та багато іншого. На жаль, далеко не всім вдається впоратися з зайвою вагою. Комусь це дається важко в силу генетичної схильності до повноти, а хтось просто лінується або «недобросовісно» виконує свою роботу. Виходом для таких людей стала б ефективна методика схуднення, яка займає небагато часу і не вимагає великих зусиль. Багатьом людям впоратися із зайвою вагою допомагає спеціальна дихальна гімнастика.

Важливість кисню

Як відомо, для виконання якої-небудь роботи людині потрібна енергія. Для цього спочатку спалюються вуглеводи в крові. Коли їх запас вичерпається, організм починає використовувати глікоген – полімерна речовина, що складається із залишків глюкози, яка акумулюється в печінці. І тільки потім починають спалюватися жири. Людина еволюціонувала в умовах, де не було комфортних диванів і крісел, тому давній людині потрібно було заощаджувати свою енергію, щоб вижити. Жир – це свого роду стратегічний запас енергії, який спалювався в екстремальних умовах.

Давайте ж розберемося, як цей жир спалюється? Горіння – це не що інше, як окислення. Утилізація жирів (рівно, як і вуглеводів) не відбувається без участі кисню. Тобто для того щоб худнути нам обов’язково необхідне свіже повітря, насичене киснем. Останні медичні дослідження наводять на думку, що однією з можливих причин поганого обміну речовин може бути «поверхневе» дихання, коли людина дихає неглибоко, тобто захоплює невеликі порції повітря. Крім того, у зв’язку з екологічною ситуацією змінюється і процентний склад повітря. З кожним роком кисню стає дедалі менше, що не може не позначатися на стані здоров’я людини.

Для того щоб збагатити організм киснем використовуються спеціальні дихальні гімнастики.

Вибирай сам!Дихальна гімнастика для схуднення

Існує декілька різновидів дихальних гімнастик. Однією з найпопулярніших є дихальна гімнастика «Бодіфлекс», розроблена американкою Грір Чайлдерс. Суть гімнастики зводиться до того, що вам потрібно зробити декілька дихальних актів, під час яких в організм потрапляє максимальна кількість кисню. Різні вправи дозволять направити цей кисень в проблемне місце. Таким чином, окремі вправи дозволяють боротися з жировими відкладеннями в зоні стегон, живота та інших частинах тіла.

Також існує дихальна гімнастика «Оксісайз». Це більш м’яка система, в якій відсутні різкі дихальні рухи. Ця дихальна практика має дуже мало протипоказань, і нею можуть займатися навіть вагітні.

Китайська дихальна гімнастика «Цзяньфей» – відносно нова дихальна методика, яка не тільки допомагає спалити жирові відкладення, але притупляє відчуття голоду.

Ознайомившись більш детально з кожною з дихальних практик, ви можете вибрати більш відповідну для вас.

Як це працює?

На жаль, ми використовуємо тільки лише 30% від обсягу своїх легенів при диханні. Збільшивши глибину дихання, ми станемо споживати більше кисню. Здійснюючи активні дихальні акти, кров швидше буде насичуватися киснем, що суттєво прискорить обмін речовин. Отже, жири будуть спалюватися швидше. Однак користь від дихальної гімнастики не тільки в цьому. Встановлено, що травна система працює набагато краще при достатньому забезпеченні ворсинок кишечника киснем. Крім того, глибоке дихання дозволяє позбутися від токсинів. Дуже багато шкідливих речовин накопичується саме в жирових клітинах. Відзначено, що майже 70% токсичних речовин можна вивести з організму за допомогою глибокого дихання.