Дослідження показало, що більш високий рівень гормону тестостерону позитивно впливає на чоловіче здоров’я. Але не має істотного значення в справі життєвих досягнень і успіхів.

З чоловічим гормоном тестостероном пов’язано дуже багато міфів. Наприклад, вважається, що якщо у чоловіка рівень гормону підвищений, то він є і більш успішним в житті. Дослідники з Університету Брістоля не знайшли доказів того, що цей гормон якимось чином підвищує шанси на успіхи чоловіків або жінок. Результати цього дослідження публікує журнал Science Advances.

Раніше тестостерон пов’язували з соціально-економічним становищем чоловіків на зразок доходу або рівня освіти, і тепер дослідники спробували з’ясувати, чи дійсно гормон допомагає рухатися по кар’єрних сходах. Виявилося, що він є набагато менш важливим в цьому сенсі, ніж вважалося раніше. Для отримання даної відповіді вчені застосували підхід під назвою Менделєєвська рандомізація, за допомогою якого вони ізолювали власне ефект тестостерону від впливу інших об’єктивних обставин у 306 000 британських чоловіків.

Читайте також:  Найкраща їжа проти випадіння волосся

Дослідження показало, що чоловіки з більш високим рівнем тестостерону мали підвищений дохід, жили в менш неблагополучних районах і частіше мали вищу освіту. Але генетичні варіанти, що впливають на показники тестостерону, не були пов’язані з будь-якими наслідками для чоловіків і жінок. Тестостерон не мав значного впливу на здоров’я, схильність до ризику у чоловіків або жінок, або на їх соціально-економічне становище. Автори дослідження вважають, що вплив тестостерону на успіх у житті просто пов’язаний з тим, що підвищений рівень тестостерону зміцнює здоров’я. А більш здорові чоловіки домагаються великих успіхів.