ГоловнаНовини Здоров'яThe Guardian: прості способи допомагають зберегти кишечник здоровим надовго

The Guardian: прості способи допомагають зберегти кишечник здоровим надовго

Видання The Guardian опублікувало рекомендації медиків, що допомагають підтримувати здоров’я найважливішого органу – кишечника. За словами фахівців, прості способи в цій справі можуть бути дуже ефективними.

Кишечник

Перш за все для здорового стану кишкової мікрофлори дослідники порадили вживати їжу з високим вмістом клітковини. За словами вчених, достатня кількість клітковини в раціоні «має вирішальне значення для нормального функціонування органу, оскільки клітковина розщеплюється на речовини, що володіють протизапальними властивостями».

Крім цього, констатували експерти, будь-якій людині, незалежно від віку, необхідно прагнути до зниження в своєму харчуванні кількості продуктів з високим вмістом солі, насичених жирів. Також важливо вживати строго помірно червоне м’ясо.

Читайте також:  Названі найкорисніші для схуднення овочі з високим вмістом білка

Тим, хто хоче мати здоровий кишечник, фахівці радять дотримуватися звички завжди відвідувати туалет після перших позивів до дефекації, не відкладаючи цього процесу. В ідеалі туалет слід відвідувати вранці після сніданку.

Для здоров’я травної системи важливо, щоб організм не страждав від впливу стресу, додають медики. До того ж фахівці порадили приймати антибіотики тільки у випадках гострої та мотивованої потреби.

Переконані вчені і в тому, що здоров’я кишечника тісно пов’язане з тим, чи годують матері своїх новонароджених дітей грудьми. Без грудного годування кишковий мікробіом у дитини ризикує не розвинутися в потрібній мірі, і це сприятиме більшому ризику запальних захворювань, відзначили дослідники.

Читайте також:  Дієтологиня попередила про небезпеку вживання пельменів

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News