Деякі поширені симптоми раку можна легко ігнорувати чи прийняти за щось інше.

Захворювання виникає, коли аномальні клітини діляться і поширюються неконтрольованим чином, іноді вражаючи довколишні тканини та органи. Симптоми раку часто залежить від того, в якій частині тіла він росте. Однак інші можуть бути більш загальними ознаками, які можуть бути пов’язані з багатьма іншими захворюваннями.

Лікар розповів про деякі симптоми, які слід побоюватися.

Ось 13 ознак раку, які потребують медичної допомоги.

До них відносяться зміни шкіри, незрозуміла втрата ваги та почуття слабкості чи втоми.

«Зміни текстури та тону шкіри слід відстежувати та перевіряти. Якщо певна область починає змінювати колір (найчастіше стаючи червоною, коричневою або чорною) або якщо ви бачите підняті шишки, це може бути ознакою раку шкіри. Незрозуміла втрата ваги, біль у животі або зміна випорожнень можуть бути ознаками того, що з вашим шлунково-кишковим трактом щось не так. Також слід перевірити кров у сечі чи калі», – каже лікар-онколог Андрій Воробйов.

Читайте також:  Як позбутися болю в спині через неправильне сидіння

Рак легень є смертоносним типом раку.

“Новий кашель, задишка або дихання можуть бути ознакою раку легень, а біль у кістках (особливо в стегнах і спині) – це ознаки того, що там може бути рак”, – сказав він.

Біль у шиї або плечах також може бути ознакою раку легень.

Він попередив про деякі загальні ознаки раку, які не слід ігнорувати.

Почуття слабкості, втоми, втрата ваги, біль у певних областях чи поганий апетит — це потенційні ознаки раку, і їх не можна ігнорувати, якщо вони не зникнуть протягом кількох тижнів.

«Ці речі не завжди легко помітити, і їх можна пояснити стресом чи факторами способу життя, але важливо прислухатися до свого тіла та людей навколо вас, які іноді помічають, якщо ви здається не зовсім самим собою», – пояснює онколог.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

Коли звернутися до лікаря

Якщо який-небудь із цих симптомів зберігається або погіршується, вам слід звернутися до свого лікаря.

“Вам слід уважно стежити за будь-якими симптомами”.

Якщо вони зберігаються або погіршуються, необхідно звернутися за медичною допомогою. Якщо у вас з’являться інші ознаки, вам слід якнайшвидше записатися на консультацію до свого терапевта.

Однак ці ознаки не обов’язково означають, що у вас рак.

Проте це також може бути ознаками чогось іншого. Наприклад, рак підшлункової залози та колоректальний рак мають деяку схожість із симптомами СРК.

Кашель та задишка можуть бути ознаками астми або бронхіту, а не раку легень. Сильний біль у ділянці тазу та нерегулярні менструальні кровотечі можуть бути симптомами раку яєчників, а також ендометріозу.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам