Перші запобіжні ознаки деменції можуть виникнути вже за п’ять років до появи інших контрольних симптомів.

Деменція деталізує групу симптомів, пов’язаних із зниженням когнітивних функцій. Хоча найбільший відомий ризик розвитку деменції пов’язаний із віком, цей стан не вважається нормальною частиною старіння, пише Express. Можливість швидко виявити тривожні сигнали може виграти дорогоцінний час, щоб втрутитися, доки не стало занадто пізно. Один попереджувальний знак може з’явитися у вашому відношенні до списків.

Хоча не існує чарівного пристрою, який міг би передбачити, чи розвинеться у вас деменція, є деякі «непомітні» ознаки, які можуть дзвонити в тривожні дзвіночки за роки до того, як ви почнете відчувати серйозні симптоми.

Одна з таких ознак може з’явитися, коли ви збираєтеся вирушити за покупками. На ранній стадії симптоми дуже неспецифічні і можуть бути викликані різними причинами. Від спроб знайти ваші улюблені продукти до забезпечення кращої ціни є багато різних речей, які приходять вам в голову, коли ви переглядаєте проходи в магазині.

Однак ви можете раптово помітити, що не зовсім впевнені, що вам потрібно від магазину, що спонукає вас почати складати списки.

Часто люди виявляють, що почали складати списки. Деякі люди можуть складати списки все своє життя, але це стосується людей, які не складали списки та починають це робити.

Це означає, що якщо ви раптом виявите, що вам потрібно складати списки в пізнішому віці, можливо, ви відчуваєте зниження когнітивних функцій.