Сон в позі на боці і на животі може мати побічні наслідки, але найшкідливіше спати сидячи. Кардіолог Валерій Садовий вказав на небезпечні і корисні звички, пов’язані зі сном.

Садовий пояснив, чому пози для сну «на боці» і «на животі» – шкідливі. За словами кардіолога, люди, які мають звичку спати тільки на боці, можуть дістати проблеми з хребтом. У свою чергу, сон на животі підвищує внутрішньочеревний тиск.

Одним з найбільш шкідливих і небезпечних лікар вважає сон людини в положенні сидячи. Валерій Садовий розповів, що така поза збільшує внутрішньочеревний тиск і провокує набряки. Наслідком цього можуть стати такі несприятливі процеси в організмі, як розширення вен і утворенню тромбів.

Читайте також:  Онкологи назвали перші ознаки пухлини кишечника

Чи корисний денний сон? За словами кардіолога, денний сон корисний насамперед як можливість відпочити для організму. Такий сон знижує артеріальний тиск, покращує стан серця. Але потреба в денному сні є поведінковим стереотипом. Якщо людина з дитинства звикла відпочивати вдень, то дорослою вона також буде відчувати необхідність денного сну, пояснив лікар.

«По-справжньому важливо відпочивати не в якийсь певний час доби, а набирати за добу достатню кількість годин відпочинку. Багато людей не можуть дозволити собі спати вдень, тому їм рекомендується восьмигодинний нічний сон», – повідомив Валерій Садовий.

Найкорисніша для людського організму поза для сну – на спині, додав фахівець.

Читайте також:  Лікар-дієтолог попередив про небезпеку відмови від обідів для здоров'я

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News