Сон в позі на боці і на животі може мати побічні наслідки, але найшкідливіше спати сидячи. Кардіолог Валерій Садовий вказав на небезпечні і корисні звички, пов’язані зі сном.

Садовий пояснив, чому пози для сну «на боці» і «на животі» – шкідливі. За словами кардіолога, люди, які мають звичку спати тільки на боці, можуть дістати проблеми з хребтом. У свою чергу, сон на животі підвищує внутрішньочеревний тиск.

Одним з найбільш шкідливих і небезпечних лікар вважає сон людини в положенні сидячи. Валерій Садовий розповів, що така поза збільшує внутрішньочеревний тиск і провокує набряки. Наслідком цього можуть стати такі несприятливі процеси в організмі, як розширення вен і утворенню тромбів.

Чи корисний денний сон? За словами кардіолога, денний сон корисний насамперед як можливість відпочити для організму. Такий сон знижує артеріальний тиск, покращує стан серця. Але потреба в денному сні є поведінковим стереотипом. Якщо людина з дитинства звикла відпочивати вдень, то дорослою вона також буде відчувати необхідність денного сну, пояснив лікар.

«По-справжньому важливо відпочивати не в якийсь певний час доби, а набирати за добу достатню кількість годин відпочинку. Багато людей не можуть дозволити собі спати вдень, тому їм рекомендується восьмигодинний нічний сон», – повідомив Валерій Садовий.

Найкорисніша для людського організму поза для сну – на спині, додав фахівець.

Джерело: МедікФорум