Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Джорджа Вашингтона, деякі види їжі більш тісно пов’язані з ризиком набрати зайву вагу, ніж інші. Серед найнебезпечніших провокаторів повноти – картопляні чіпси, цукровмісні напої, червоне м’ясо та інші продукти, повідомляє журнал Health.

Картопляні чіпси. Частково проблеми з придбаними в магазині чіпсами пов’язані з певним типом використовуваної олії. Для смаження чіпсів використовуються олії з високим вмістом омега-6 жирних кислот – соняшникова, сафлорова і кукурудзяна. Ці олії асоціюються з розвитком запальних процесів в організмі, що сприяють в тому числі ожирінню.

Крім того, картопля є крохмалистим продуктом. Приготування таких продуктів з використанням дуже високих температур викликає утворення акриламіду, хімічної речовини, пов’язаного зі старінням і підвищеним ризиком розвитку раку .

Читайте також:  Дієтолог пояснила, як дієти знижують стійкість до захворювань

Цукровмісні напої. Пиття штучно підсолоджених напоїв змушує людей повніти в тому числі тому, що підсолоджувачі, котрі містяться в них стимулюють мозковий центр задоволення, не задовольняючи його, що викликає підвищене бажання солодкого.

Солодощі та десерти. Нереально прожити своє життя, уникаючи солодощів взагалі. Але більшість людей все ж їсть їх набагато більше, ніж потрібно. За даними Американської кардіологічної асоціації, жінки повинні споживати не більше шести чайних ложок доданого цукру в день, а чоловіків – не більше дев’яти. Перевищення цієї кількості сприяє розвитку метаболічних порушень, що ведуть до повноти.

Продукти з рафінованого зерна. Вироби з білого борошна змушують рости цукор в крові, перевантажують підшлункову залозу. Вони практично не містять харчових волокон, і в результаті організм дуже швидко засвоює калорії і починає вимагати ще. За даними дієтологічної асоціації США, у любителів білого хліба талія ширша, а вага – більша.

Читайте також:  Літні люди повинні скоротити споживання червоного м'яса – викликає закупорку артерій

Червоне м’ясо. Ізраїльськими вченими з Університету Хайфи було виявлено, що велика кількість червоного м’яса в раціоні людини сприяє розвитку стеатозу (ожиріння) печінки, Для підтримки нормальної ваги необхідно вживати не більше 500 грамів червоного м’яса. Потрібно намагатися частіше віддавати перевагу червоному м’ясу органічну птицю і бобові.

Перероблене м’ясо. Вироби з переробленого м’яса містять речовини, що використовуються для поліпшення смаку або їх консервації. Ці речовини можуть негативно впливати на метаболічні процеси, оскільки їх засвоєння не передбачене природними механізмами травлення. Крім того, ці інгредієнти можуть призвести до утворення потенційно канцерогенних сполук в організмі.

Читайте також:  Тривале сидіння протягом дня робить ваше серце хворим - кардіолог