Наслідки перенесеного COVID-19 можуть залишитися з людиною на все життя, повідомили експерти національної служби охорони Здоров’я Великобританії.

За їх словами, кожен третій пацієнт, який перехворів коронавірусом нового типу, все життя може відчувати проблеми з легенями, страждати від хронічної втоми, а також розладів психіки.

У кожного третього хворого, який вилікувався (30%) в майбутньому може розвинутися фіброз легенів, відзначають медики. Половині перехворілих COVID-19 загрожують довічні фізичні, когнітивні та психологічні порушення. У 70% пацієнтів можуть розвинутися психічні розлади, а у 10% в перспективі можливі серединні захворювання.

Раніше лікарі перерахували головні симптоми коронавірусу. Найважливіший з них – це сухий кашель, потім – температура вище 38,5 градусів, потім м’язові болі і м’язова слабкість, нудота, блювота і діарея, в ряді випадків — порушення смаку і нюху.

Читайте також:  "Є лише кілька годин": лікарі назвали 2 несподівані ознаки інсульту

Експерти національної служби охорони Здоров’я Великобританії, в свою чергу, відзначали, що важливо спостерігати за кольором губ хворого. Якщо вони посиніли, це говорить про нестачу кисню в крові.

До ключових симптомів COVID-19, за даними британських медиків, відносяться сухий кашель, висока температура і головні болі. У деяких спостерігається втрата смаку, нюху і стан повного безсилля.