Шанси на лікування гастриту в дитячому віці є , але тільки при дуже правильному і системному підході до лікування.

Це захворювання дуже важливо « не пропустити » на самому початку і тим самим не допустити його переходу в хронічну стадію , адже хронічний гастрит практично невиліковний і залишиться з людиною на все життя. А разом з ним з’являться і всякі обмеження : дієта , регулярне дотримання режиму , неможливість займатися тими видами діяльності , які пов’язані з підвищеними фізичними навантаженнями і психологічною напругою .

Тому якщо у вашої дитини діагностовано це захворювання , настроюйтеся на війну. А щоб перемога була за вами , потрібно бути стратегом і в першу чергу знайти хорошого воєначальника – досвідченого гастроентеролога .

З’ясовуємо причину

Це дуже важливо , так як гастрит може мати різні причини походження і ту , яка привела до розвитку захворювання у вашої дитини потрібно усунути в першу чергу. Інакше , зрозуміло , що лікування буде марним. Усунути можна практично всі причини гастриту , крім , звичайно , спадковості. Судіть самі , найчастіше у малюків провокаційними чинниками формування гастриту є:

  • неправильне харчування ( фаст -фуд , гостра , солона і пряна їжа , велика кількість уживаних солодощів , шкідлива газована вода ) ;
  • переїдання ( багато мам вважають , що запихаючи через силу в дитини черговий шматок , вони творять благо – це в корені невірна думка часто і призводить до появи гастриту ) ;
  • харчова алергія , отруєння ( їх потрібно лікувати вчасно і до повного зникнення симптомів) ;
  • гастрит , як ускладнення після гострих інфекцій (знову-таки лікувати будь-яке захворювання потрібно правильно і завжди доліковувати );
  • стреси (сварки батьків вдома , конфлікти в дитячому саду погано позначаються на стані ЖКТ малюка ) ;
  • наслідки прийому ліків (ніякого самолікування – будь-який лікарський препарат дитині потрібно давати тільки за узгодженням з лікарем ) ;
  • бактерії , які вражають шлунок і призводять до його руйнування. Найбільш відома на сьогоднішній день Helicobacter pylor .

Як бачите , всі ці фактори цілком можливо усунути. І тут питання стоїть так : за допомогою гастроентеролога за допомогою обстеження та докладного опитування її знаходять , а вже усунення – це питання відповідальності , насамперед батьків. Погодьтеся , якщо основною причиною гастриту у дитини є його ніжна психіка , саме батьки повинні потрудитися переглянути спосіб життя свій і дитини і зробити все можливе , щоб поліпшити ситуацію.

Методи лікування гастриту

Отже , причину знайшли і усунули. Тепер важливо виробити правильний підхід до лікування захворювання , а він завжди дуже індивідуальний і залежить від типу гастриту і даних огляду .

Наприклад , якщо є проблеми з відділенням шлункового соку або кислотність знижена , то часто призначають лікування шлунковим соком , застосовують ферментні препарати , використовують фітотерапію і тд.

У тих випадках , коли кислотність підвищена , призначають препарати, що впливають на зниження синтезу кислоти. При гострих болях призначають спазмолітики і анальгетики. Довела свою ефективність і фізіотерапія. В якості додаткової терапії призначають мінеральну воду типу Боржомі , Єсентуки .

Головне пам’ятати : якою б не була картина захворювання – лікування гастриту в гострому періоді має здійснюватися в стаціонарі і під наглядом лікаря.

Дієта

Після того як гострий період мине , лікар призначить дитині дієту , відповідну його станом і відпустить вас додому. Але це не означає , що лікування можна вважати закритим питанням – при лікуванні гастриту дотримання дієти також важливо, як і правильне медикаментозне лікування. Саме дотримання або недотримання дієти може або привести до повного виліковування , або в другому випадку до переходу гастриту в хронічну форму.

При наявному гастриті список заборонених продуктів досить великий і включає : супи й борщі з міцних м’ясних і рибних бульйонів , свіжа випічка , чорний хліб , всі жирні сорти м’яса і риби , копченості , пряна і солона їжа , консервовані продукти , смажені страви , варені круто яйця , рибні консерви і рибна ікра , топлене масло , внутрішній жир , гострі та жирні сири.

При гастриті дозволяються: вчорашній білий хліб та випічка , добре розварені макарони , вегетаріанські та молочні супи , нежирне м’ясо ( яловичина , курка , кролик ) не більше , ніж два рази на тиждень , яйця некруто, омлет , некислий сир , кефір , свіже і згущене молоко , нежирні сорти сиру .

Подальша реабілітація

Дитина , у якої діагностовано гастрит , повинна перебувати під постійним наглядом гастроентеролога і не рідше , ніж два рази на рік проходити огляд у стаціонарі. Крім того, що потрібне постійне дотримання запропонованої дієти , потрібно уважно стежити за психологічним станом дитини , обов’язково займатися лікуванням хронічних інфекцій , вживати вітаміни. Корисні також будуть курси фізіотерапії , які зазвичай залежно від стану хворого призначають раз на три місяці або раз на півроку.

На майбутнє

Навіть при вилікуванному гастриті надалі для уникнення загострень не рекомендується значних відступів від дієти і зловживань продуктами з « забороненого списку ». Потрібно пам’ятати про те , що хвороба завжди може повернутися .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГАСТРИТ: ЛІКУВАННЯ

ВИДИ ГАСТРИТУ

ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРИТУ