Глава Шанхайської експертної групи з лікування коронавірусної інфекції Чжан Веньхун повідомив журналістам про правила вимірювання температури, які не дотримуються і «збивають» результати.

Так, необхідно дотримуватися трьох основних моментів. За словами медика, метод вимірювання температури по руці не завжди ефективний. При використанні безконтактного термометра правильніше наводити його на лоб — в цьому випадку результат буде точніше.

Експерт порадив не вимірювати температуру відразу після їжі, тому що вона може виявитися на півградуса вище. Також не варто це робити після занять спортом, так як фізнавантаження підвищують температуру тіла. Результати таких вимірювань виявляться помилковими і не дозволять призначити правильне лікування.

Читайте також:  Любителів меду попередили про серйозну небезпеку

До ключових симптомів COVID-19, як повідомлялося раніше, відносяться сухий кашель, висока температура і головні болі. У деяких спостерігається втрата смаку, нюху і дуже сильна слабкість.

За словами медиків, температура 38-38,5°С – легкий жар; 38,6 – 39,5° С – помірний; вище 39,5°С – високий. Температура вище 40,5-41°С є кордоном, за яким вона вже становить небезпеку для життя.

Потрібно пам’ятати, що реакція організму на температуру індивідуальна. Для страждаючих серцево-судинними захворюваннями, для людей з судомною готовністю навіть легкий жар може бути небезпечним.