Як розповіла ендокринолог Зухра Павлова, є продукти, котрі здатні відновлювати слизову оболонку дванадцятипалої кишки і шлунка.

Так, кисіль і рисовий відвар обволікають стінки шлунка, роздратована слизова відновлюється. За словами медика, найкориснішим десертом є запечене яблуко, що містить багато пектину. Свіже яблуко, навіть натерте, може дратувати хворий шлунок.

У період загострення потрібно виключити з раціону спеції, смажене, оцет і сирі овочі, що містять грубу клітковину. Потрібно пам’ятати, що погано пережована їжа може пошкодити слизову стравоходу.

Гастрит – це запалення слизового шару шлунка, що приводить до порушення функцій цього органу. Зараз його можна назвати захворюванням століття: їм хворіють і дорослі, і діти.

Гастрити можуть бути провісниками раку в шлунково-кишковому тракті.

Головна причина виникнення гастриту – бактерія Helicobacterpylori, яку виявляють в 85% зареєстрованих випадків. Також дуже часто причиною хвороби служить неправильний режим харчування.

Раніше лікар-онколог і хірург Іван Карасьов розповів в Instagram, що пацієнти все частіше стикаються з ураженням стравоходу, яке пов’язане з впливом мікроскопічних дріжджоподібних грибів (кандидозним езофагітом). Головні симптоми – болі при ковтанні, відчуття грудки в горлі, нудота. Також може бути розлад стільця, зниження апетиту і різке схуднення.