До напоїв, що найбільше впливають на судинну систему, відносяться підсолоджені цукром напої, алкоголь і кава.

Варикозні вени, розташовані під поверхнею епідермісу, зазвичай мають червоний чи синій колір. Вони виникають, коли відбувається ослаблення та порушення функціонування клапанів у венах ніг, у зв’язку з чим порушується і нормальний кровотік у кінцівках. Клапани, про які йдеться, не дозволяють крові стікати вниз, коли ми приймаємо вертикальне положення, пише Express.

При варикозі вони не справляються з цим завданням, що призводить до накопичення крові у венах та підвищеного тиску на їх стінки – так з’являються неестетичні опуклі вени.

Варикозне розширення вен може виникати з багатьох причин. Іноді виникненню проблеми може сприяти надто активне вживання певних напоїв, що може сприяти виникненню проблеми.

Найбільш виражений вплив на судинну систему мають підсолоджені цукром напої, алкоголь, кава.

Напої із цукром. За словами Євгена Ширяєва, вченими були отримані докази того, що цукор поглинає воду та змушує венозну стінку розширюватись та набухати. Людям із вже наявним варикозом, потрібно обмежувати споживання підсолоджених продуктів та напоїв.

Алкогольні напої. При вживанні алкоголю значно підвищується навантаження на судинну систему, збільшується частота серцевих скорочень – це втратою еритроцитів, які відповідають за доставку кисню по всьому тілу. Таким чином, через випивку зростає тиск на стінки судин, у тому числі в гомілках та стопах, що сприяє здуттю вен на ногах.

Кава. Один із найпопулярніших напоїв у світі теж здатний викликати аналогічні ускладнення. Фахівець пояснив, що нерідко судини реагують на кофеїн скороченнями – спазмами. З цієї причини, наприклад, після кави може розболітися голова або підвищується артеріальний тиск. Іншим наслідком таких спазмів може стати венозна недостатність, що характеризується здуттям вен.