Приправи користуються у жителів планети великою популярністю, проте деякі з присутніх на кожній кухні прянощів можуть серйозно нашкодити здоров’ю. Експерти назвали 5 спецій, з додаванням яких слід бути особливо обережними.

Фахівець із застосування приправ біотехнік Світлана Кусова розповіла: у світі існує близько 100 різновидів прянощів, але мало хто знає, що вони несуть організму не тільки користь, але і шкоду.

Особливо обережними слід бути при індивідуальній непереносимості. Також прянощі можуть бути небезпечні в період загострення хронічних недуг. За словами Кусової, важливо знати, що для додання аромату і смаку в блюдо зовсім не потрібно додавати велику кількість прянощів. Також необхідно стежити за якістю спецій.

Експерт рекомендує використовувати приправи “на кінчику ножа” на один літр рідини. Денна норма споживання прянощів становить 5-6 грамів в день. Важливо знати, що приправи є потужними подразниками, тому можуть негативно вплинути на здоров’я людини. Наприклад, шафран не рекомендується вживати при вагітності, оскільки він може спровокувати навіть викидень.

Нутриціолог Ірина Юзуп назвала 5 популярних спецій, які можуть нашкодити. На першому місці списку опинився чорний кмин. У ньому міститься велика кількість активних речовин, здатних викликати алергічну реакцію. Вагітним жінкам ця пряність протипоказана, оскільки стимулює скорочення гладких м’язів матки.

Далі йде сіль. При надмірному споживанні цього продукту нерідко підвищуються показники тиску, що небезпечно для стабільної роботи серцево-судинної системи. Сіль також може спровокувати затримку рідини і набряки. Ця спеція збільшує загрозу виникнення раку шлунка, сприяє виведенню магнію, кальцію і магнію.

Лавровий лист теж є популярною, але небезпечною спецією. Він небезпечний при холециститі, виразках, панкреатиті, хворобах нирок, серця і судин. До того ж ця спеція має здатність розріджувати кров, тому не рекомендується пацієнтам зі зниженим згортанням. Далі йде кориця, надмірне споживання якої веде до зниження рівня цукру, ураження печінки і виникнення онкологічних недуг. Небажано додавати корицю в їжу під час вагітності і вигодовуванні дитини грудним молоком.

Замикає список гірчиця, яка протипоказана при виразці шлунка, гастриті та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Ця популярна пряність може нашкодити при запаленні легенів і хвороби нирок.