Захворювання ясен викликаються зубним нальотом-плівкою, яка покриває зуби і містить мільйони бактерій. Певні продукти можуть сприяти цьому процесу. Стоматолог Ханна Кінселла, пояснює, від яких трьох продуктів варто відмовитися, щоб захистити ясна.

Газовані напої

Газовані напої є одними з головних винуватців захворювань ясен. Це відбувається через високий вміст в них цукру, який розщеплюється на кислоту і викликає руйнування емалі зубів.

“Ці напої є основним джерелом доданого цукру, і, що ще гірше, більшість безалкогольних напоїв містять фосфорну і лимонну кислоти, які негативно позначаються на зубній емалі”, – розповідає Кінселла.

Кислі фрукти

Так само, як і газовані напої, кислі фрукти можуть бути шкідливими, тому що руйнують емаль. Емаль на зубах стає м’якше на короткий час після вживання кислої їжі, але слина поступово відновлює баланс, нейтралізуючи кислотність у роті.

Читайте також:  Який чай вам підходить? Лікар перерахував властивості різних чаїв

Тому повністю виключати кислі фрукти не варто. Потрібно лише регулювати кількість споживаного.

Хліб

Прості вуглеводи, що містяться в макаронах, крекерах і пластівцях, можуть швидко перетворюватися в цукор. Через їх липку текстуру вони часто залишаються в просторі між зубами.

В результаті продукти залишаються в цих порожнинах до самого вечора, що може спровокувати запальний ефект.